"Burası bütün olumsuz piyasa koşullarından korunaklı bir ofis"

02 Ağustos 2017

Ortakları arasında yer aldığınız GMW MIMARLIK'a nasıl dahil oldunuz?

Pınar İlki Emekçi: GMW MIMARLIK'a 1998 yılında başladım. Öncesinde, Amerikalı bir mimarın asistanı olarak dört sene Maya İnşaat’ta çalıştım. Biraz İngilizcenin etkisiyle biraz da uygulama projesi deneyimim sayesinde, yaptıklarım GMW'nun o dönemki mimar ihtiyacı ile örtüştü. Atatürk Havalimanı o zaman Türkiye’deki en büyük, en prestijli projelerden biriydi. Türk firmaları şimdi olduğu gibi yurtdışında havaalanları yapmıyordu. O zamandan beri de çok severek, hiç ara vermeden burada çalışıyorum. 

Dicle Demircioğlu: Ben GMW’ya 2003 yılında başladım. Buraya gelmeden önce yaklaşık on yıl İnpo'da çalıştım. Projelerimiz konut ağırlıklıydı ama marina gibi birtakım ulaşım binalarını da projelendirdik. Ben de büyük ölçekli iki marina projesinde çalışmıştım. Sonra bütün hayatım ulaşım binaları oldu. 

Pınar İlki Emekçi, Dicle DemircioğluPınar İlki Emekçi, Dicle Demircioğlu

İkiniz de bu ofiste gerçekten uzun bir geçmişe sahipsiniz. 

Pınar İlki Emekçi: Ali Bey’in kurduğu sistemin Türkiye içinde bir fanus olduğunu söyleyebiliriz. Burası bütün olumsuz piyasa koşullarından korunaklı bir ofis. Hiçbir zaman prensiplerimize uymayan bir projeyi yapmak zorunda kalmadık. Bu çok büyük bir avantaj ve rahatlık. O yüzden işe gelirken bir gün bile ayağım geri gitmedi. 

GMW MIMARLIK olarak, doğru iş programıyla doğru işleri almaya gayret ediyoruz. Baktığınızda çok büyük bir portföyümüz yok. Doğru işleri yaparak ilerlemeye çalışıyoruz. Bizde çok fazla çalışan sirkülasyonu olmaz. Ekip arkadaşlarımızın burada olabildiğince uzun soluklu çalışmasını isteriz çünkü ortada çok büyük bir emek var. İnsanlar aynı ofiste ne kadar uzun süre çalışırsa o kadar iyi sonuçlar elde ediliyor. Her projede bir şeyler öğreniyorsunuz.

Ali Bey sürekli İstanbul'da olmadığı için size büyük bir sorumluluk yüklemiş oluyor aslında. Bu bir güven ve liyakat göstergesi olduğu gibi stres kaynağı da olabilir. 

Dicle Demircioğlu: İlk başta daha sık geliyordu, şimdi de teknoloji sayesinde her gün Skype’tan görüşüyoruz. Ama buraya gelince tabi ki çok mutlu oluyoruz. Ali Bey hem mesleki bilgisi hem dünya görüşü ile keşke birlikte daha çok zaman geçirebilsek dediğimiz birisi. 

Pınar İlki Emekçi: Çok güzel yönlendirmelerde bulunur. Her konuşmasında bize bambaşka bakış açıları kazandırır. Hayat görüşü iş yapış yöntemine de yansıyor.

GMW MIMARLIK


Kurucu Ortaklar GMW'yu Anlatıyor
Tasarım Ekibi GMW için Ne Dedi?
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :