Erkin Mutlu

02 Ağustos 2017

Erkin Mutlu

İTÜ Mimarlık 1998 mezunuyum. GMW MIMARLIK'a 2008 yılının sonunda başladım. Daha önce çeşitli mimarlık ve inşaat şirketlerinde çalışmıştım. Genellikle yurtiçine proje üretiyorduk. İşten ayrıldığım dönemde GMW'nun ilanını gördüm ve başvurdum. Kendimi geliştirmek amacıyla daha büyük projelerde çalışmak istediğim için burayı tercih ettim. O günden beri de aradığımı buldum diyebilirim.

Çok çeşitli konularda, çeşitli müşterilerle çalışma imkanı buluyor ve sürekli bir şeyler öğreniyoruz. Her gün araştırılması gereken yeni bir konu ortaya çıkabiliyor. Son birkaç yıldır BIM'e adapte olmaya çalışıyoruz. Yurtdışındaki profesyonel şirketlerle çalışma şansı da buluyoruz. O da bize çok şey katıyor.

GMW'da iş bölümü genelde konuya ve projeye göre şekilleniyor. İhtiyaca ve ofisin programına göre süreç içerisinde bir projeden diğerine geçişler olabiliyor. Burada çalışan mimarların gerektiğinde ofisi dışarıda temsil edebilecek tecrübeyi kazanması bekleniyor. Duruma göre herkes kendi konusunda ofisi temsil edecek şekilde yurtiçindeki ve yurtdışındaki toplantılara katılabiliyor. 

Pınar ve Dicle ile iyi anlaşıyoruz. Bugüne kadar hiçbir problem yaşamadığımızı söyleyebilirim. Tabi birbirinizin hissiyatını anlayabilme durumu da var. Bu da zaman içinde oluşuyor. 

Ofise başladığımda daha kompakt bir kadro vardı, 12-15 kişi civarındaydık. Son yıllarda ofisin tanınırlığı arttı. Daha farklı işverenlerle daha farklı konularda çalışılmaya başlandı. Şimdi çok daha fazla sayıda proje aynı anda yürüyor. 
Bir havalimanı projesini konseptten son aşamaya kadar yapmak çok uzun bir zaman alıyor, 2-3 senenizi buna ayırıyorsunuz. Konsepti yaptıktan sonra küçük detaylara çalışmak ve birtakım konuları geliştirmekle geçiyor zaman. Şu anda yoğunlaştığımız danışmanlık işlerinde ise daha kısa süreli bir projeye konsantre olup, konuyu daha fazla araştırıp, kendimizi geliştirme şansı yakalıyoruz.   


Kurucu Ortaklar GMW'yu Anlatıyor
Tasarım Ekibi GMW için Ne Dedi?
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :