Bengisu İlksoy

02 Ağustos 2017

Bengisu İlksoy

İTÜ Mimarlık Bölümü’nden 2012 yılında mezun oldum. Aynı sene yüksek lisans eğitimine başladım. Üç seneyi aşkın süredir de GMW Mimarlık’ta çalışmaktayım. İlk profesyonel tecrübem burası diyebiliriz.

GMW, hangi ölçekte olursa olsun yaptığı işi ciddiye alan, profesyonel bir ofis. Burada üretilen her proje, büyük bir özveri ve takım çalışması ile ortaya çıkıyor ve belirli kalite/kontrol süreçlerinden geçerek teslim ediliyor. Böylece, arkasında eksik ve tutarsız bilgi bırakmadan, uygulamaya hazır hale gelmiş oluyor. Bu konuda özellikle Pınar ve Dicle çok titiz davranıyorlar. 

Ağırlıklı olarak havalimanı projeleri yapıyoruz ve bu alanda ciddi bir tecrübemiz var. Farklı tipte projeler geldiği zaman onun üstesinden de çok iyi bir şekilde gelindiğini gördüm. Şu an Kuveyt Havalimanı projesinin Revit ekibindeyim. İlk kez bu kadar kapsamlı ve büyük (700 bin m²) bir projede Revit'le çalışıyorum. Böylesine bir projeyi BIM süreçleri dahilinde çalışmak oldukça zor ve yıpratıcı ama başarılı bir şekilde altından kalktığımızı düşünüyorum. AutoCAD hâlâ geçerli olsa da inşaat sektöründe bir evrilme söz konusu. Bilgiyi üretmek kadar, entegrasyonunu sağlamak ve sürdürülebilir hale getirmek de çok önemli. Tüm bu süreçlerde deneyim kazanmışken, BIM ile aktif bir şekilde devam etmeyi isterim. 

Özellikle tek bir proje üzerinde kalabalık bir ekiple çalışıyorsanız, iletişim büyük önem kazanıyor. Ofis içinde hem direktörlerle hem de ekip içinde güzel bir diyalog kurulduğunu düşünüyorum. Yeni başlayacak kişilerde hızlıca ekibe uyum sağlayabilecek nitelikler aranıyor. Bu da yapılan işe doğrudan yansıyor. İşe ilk başladığım gün, GMW’da yatay bir hiyerarşi olduğunu, birbirimize yaş ve tecrübe gözetmeksizin ismimizle hitap edildiğini öğrendim. Bu ilk başta buzları eritiyor, sonrasında hakikaten arkadaş gibi hissediyorsunuz. Projeleri birlikte tartışıyorsunuz ve görüşlerinize çok önem veriliyor. Henüz profesyonel hayatımın başında olmama rağmen kendimi uzun yıllardır bu işin içindeymişim gibi hissediyorum. Size o ortamı yaratıyorlar. Tabi sizin de bunu istiyor olmanız lazım.


Kurucu Ortaklar GMW'yu Anlatıyor
Tasarım Ekibi GMW için Ne Dedi?
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :