"25 Kasım 1922 - 2022 Edirne’nin Kurtuluşunun 100. Yılı Anıtı Fikir Projesi Yarışması" Sonuçlandı

mimarizm.com / 27 Haziran 2022
"25 Kasım 1922 - 2022 Edirne’nin Kurtuluşunun 100. Yılı Anıtı Fikir Projesi Yarışması"na başvuran eserlerden ödül almaya hak kazanan proje olmadığı açıklandı.

T.C. Edirne Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen "25 Kasım 1922 - 2022 Edirne’nin Kurtuluşunun 100. Yılı Anıtı Fikir Projesi Yarışması"nda ödül verilmedi.

Yarışmanın internet sitesinden yapılan açıklama:

"YARIŞMA SONUCU İLANI

Belediyemizce düzenlenen “25 Kasım 1922-2022 Edirne’nin Kurtuluşunun 100. Yılı Anıtı Fikir Projesi Yarışması” Jüri Değerlendirme Toplantıları 22-23 Haziran 2022 tarihlerinde Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilmiştir.

Gerçekleştirilen toplantılarda Asli Jüri Üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda;

Başvuran eser sayılarının az olması ve başvurulardaki eserlerin bazılarının söz konusu anıt ve anma alanının jüri değerlendirme kriterlerine uygun olmamasına karşın, jüri üyelerince; tüm koşullar göz önünde bulundurarak ve bazı eserlerde değişiklikler önerisinde bulunmak koşulu ile “2” rumuz kodlu projeye mansiyon, “6” rumuz kodlu projeye de birincilik ödülü verilmesine oyçokluğu ile karar vermiştir.

Ancak ödüle layık görülen bu iki esere ait “Kimlik Zarfları” açıldığında Yarışma Şartnamesindeki koşullardan bazılarını yerine getirmedikleri saptanmıştır.

Yarışma Şartnamesi’nin 5. Maddesi “h” bendinde belirtildiği üzere “Kimlik Zarfı içinde yer alması istenen tüm belgeler eksiksiz olmalıdır.” koşulunu yerine getirmediklerinden verilmesi öngörülen ödül ve mansiyonun yasal olarak verilemeyeceğine jüri tarafından oybirliği ile karar verilmiştir.

Bu nedenle, daha önceden duyurusu yapılan 27 Haziran 2022 tarihindeki “Ödül Töreni, Sergi ve Kolokyum” gerçekleştirilemeyecektir."


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :