17. İzocam Öğrenci Yarışması Kazananları Belli Oldu

mimarizm.com / 09 Mayıs 2017
İzocam’ın sosyal sorumluluk bilinciyle bu yıl 17. kez düzenlediği İzocam Öğrenci Yarışması sonuçlandı. Jüri değerlendirmesi sonucunda İTÜ'den Ozan Şen ve Zeynep Küheylan birincilik, Gazi Üniversitesi’nden Feyza Çınar ve Sıdıka Önder ikincilik, Gazi Üniversitesi’nden Muammer Yaman ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nden Ali Gökaslan üçüncülük ödülüne değer görüldü.

Bu yıl 17.’si düzenlenen İzocam Öğrenci Yarışması sonuçlandı. Öğrenciler Madrid’in Gran San Blas bölgesinin kentsel dönüşümü için sürdürülebilir ve iklimle dengeli bir “yapma çevre” senaryoları hazırlayıp projelendirdi. Ulusal finale kalan 10 proje, 6 Mayıs 2017 Cumartesi günü Yapı-Endüstri Merkezi’nde jüriye sunuldu. 

Yarışmada değerlendirme sonucunda İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Ozan Şen ve Zeynep Küheylan’ın hazırladığı proje birinci, Gazi Üniversitesi’nden Feyza Çınar ve Sıdıka Önder'in hazırladığı proje ikinci ve Gazi Üniversitesi’nden Muammer Yaman ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nden Ali Gökaslan’ın hazırladığı proje üçüncü oldu.

Yetkin öğretim görevlileri ve uzman mimarlardan oluşan jüri, yarışma sürecindeki aktif rolüyle ve özverili çalışmalarıyla hem yarışmaya hem de öğrencilerin gelişimine katkı sağladı. İTÜ Makine Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, Günarda Enerji firmasından Y. Mimar Ali Erkan Şahmalı, Y. Mimar Burak İlhan, İTÜ Mimarlık Fakültesi öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Gülten Manioğlu, Suyabatmaz-Demirel Mimarlık firmasından Y. Mimar Hakan Demirel ve Dilekçi Mimarlık firmasından Y. Mimar Durmuş Dilekçi ile ODTÜ Makine Fakültesi öğretim üyesi Prof Dr. Mehmet Çalışkan, İzocam 17. Öğrenci Yarışması’nın jürisinde görev aldı. 

Ödüllü projeler Madrid'deki uluslararası finalde yarışacak

Finalistler arasından dereceye giren birinci proje 8 bin, ikinci proje 6 bin ve üçüncü proje 4 bin TL ödül kazandı. Ayrıca yarışmada dereceye giren ilk üç proje 31 Mayıs – 2 Haziran 2017 tarihlerinde İspanya’nın başkenti Madrid’de düzenlenecek uluslararası finalde ülkemizi temsil etmeye hak kazandı. 

1. ÖDÜL - EL PATIO hostel - konut - kültür
Sıra no: 10 / Rumuz: 317TAP13
OZAN ŞEN, İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimarlık
ZEYNEP KÜHEYLAN, İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimarlık

Ozan Şen, Zeynep Küheylan

Ozan Şen, Zeynep Küheylan

Ozan Şen, Zeynep Küheylan

* * *

2. ÖDÜL - YEŞİL KORİDOR
Sıra no: 1 / Rumuz: SA3957
FEYZA ÇINAR, Gazi Üniversitesi, Mimarlık
SIDIKA ÖNDER, Gazi Üniversitesi, Makine Mühendisliği (Yüksek Lisans)

Feyza Çınar, Sıdıka Önder

Feyza Çınar, Sıdıka Önder

Feyza Çınar, Sıdıka Önder

* * *

3. ÖDÜL - KENTSEL AKUPUNKTUR
Sıra no: 17 / Rumuz: H7GY3MA
MUAMMER YAMAN, Gazi Üniversitesi, Mimarlık (Yüksek Lisans)
ALİ GÖKASLAN, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Mimarlık

Muammer Yaman, Ali Gökaslan

Muammer Yaman, Ali Gökaslan

Muammer Yaman, Ali Gökaslan


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :