17. İzocam Öğrenci Yarışması

mimarizm.com / 22 Şubat 2017
‘Kentsel Akupunktur’ temalı 17. İzocam Öğrenci Yarışması'nda katılımcılardan ‘bir bina dönüşürken kente ne katabilir’ sorusuna Madrid için yanıt vermeleri bekleniyor. Projelerin son teslim tarihi, 3 Nisan 2017.

İzocam’ın sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirdiği ve bu yıl 17.’sini düzenlediği Öğrenci Yarışması’nın konusu, İspanya’nın Madrid şehri olarak belirlendi. Madrid’in Gran San Blas bölgesinin kentsel dönüşümü için öğrencilerden mevcut yerleşim alanını sürdürülebilir ve iklimle dengeli bir “yapma çevreye” dönüştürürken, nesiller arası kaynaşmayı göz önünde bulundurmaları ve bölgeyi canlandıracak bir fikir projesi geliştirmeleri bekleniyor.

İki aşamadan oluşan yarışmanın ilk aşamasında kentin zamana ve değişime adaptasyonu için mimari ölçekte fikirsel yanıtlar aranırken, bu fikirler ikinci aşamada uluslararası yarışma sunumuna esas olacak mimari projenin arka planını ve dayanağını oluşturacak. Üniversitelerin tüm bölümlerinden lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katılabildiği yarışmada fikir projeleri, 3 Nisan 2017 Pazartesi gün bitimine kadar www.izocamogrenciyarismasi.com üzerinden teslim edilebilecek.

Jüri
Abdurrahman Kılıç, Prof. Dr., İTÜ Makine Fakültesi Öğretim Üyesi
Gülten Manioğlu, Doç. Dr., İTÜ Makine Fakültesi Öğretim Üyesi
Mehmet Çalışkan, Prof. Dr., ODTÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi
Ali Erkan Şahmalı, Yüksek Mimar, Günarda Proje Yönetimi Genel Müdürü
Durmuş Dilekçi, Yüksek Mimar, Dilekçi Mimarlık Kurucusu
Hakan Demirel, ​Yüksek Mimar, Suyabatmaz Demirel Mimarlık Kurucu Ortağı  
Burak İlhan, Mimar, IBBM Mimarlık Kurucu Ortağı 

Ödüller
Finale kalan öğrenciler ikinci aşamaya geçmeye hak kazanacak ve fikir projelerini somutlaştırarak mimari projeye dönüştürecekler. Tekrar jüri değerlendirmesine tabi tutulan projelerden birincisi 8.000, ikincisi 6.000, üçüncüsü ise 4.000 TL para ödülüne sahip olacak.

Dereceye giren öğrenciler, 31 Mayıs - 2 Haziran 2017 tarihleri arasında Madrid'de düzenlenecek uluslararası finalde ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak.

İzocam Öğrenci Yarışması'nın tüm süreçleri www.izocamogrenciyarismasi.com adresi üzerinden yürütülecek.

17. İzocam Öğrenci Yarışması


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :