TasarlaTAK Kartal Kent Kimliği

mimarizm.com / 17 Temmuz 2017
Kartal’ın kentsel kimliğinin grafik tasarım yoluyla ifade edilmesini amaçlayan yarışmanın son teslim tarihi, 7 Ağustos 2017.

Tasarla TAK Yarışma Çağrısı:

Geçmişin izleri, geleceğin çizgilerini buluşturan yaratıcı ürünleri nasıl tasarlayabiliriz?

Tasarla TAK nedir?
TasarlaTAK programı kapsamında kentlerimizin farklılaşan ve çeşitlenen kimlikleri ön plana çıkartılarak, farklılık yaratan ürünler/illüstrasyonlar tasarlanır. Anılar, hikayeler, öyküler, kimlikler ve kişilikler, kültür, geçmiş ve değerler tasarım ürünlerine dönüştürülür.

AMAÇ
Kartal’ın kültürel zenginliği, tarihsel derinliği ve bugünün değerlerinin görsel tasarımlara dönüştürülmesiyle, Kartal’ın kentsel kimliğinin grafik tasarımı yoluyla ifade edilmesi amaçlanır.

Üretilen illüstrasyonlar, TAK Kartal gönüllülerine, ziyaretçilerine, Kartallılara, yerli ve yabancı konuklara yönelik promosyon amaçlı kullanılacak bez çanta, defter, tablet kılıfı, kupa, takvim vb. ürünler üzerine yerleştirilerek kullanılacaktır.

BEKLENTİLER
Tasarımcılardan Kartal’ın izlerini taşıyan illüstrasyonlar sunmaları beklenmektedir. Tasarımlar, kimlik belgesi (tasarımın hikayesi, tasarımcısı vs.) ile beraber sunulmalıdır.

KİMLER KATILABİLİR
Tasarımcılar, sanatçılar, üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan öğrenciler ve tasarım alanına ilgisi ve becerisi olan herkese açıktır. Bir tasarımcı yarışmaya birden fazla tasarım ile katılabilir.

Yarışmaya katılmak isteyenlerin takkartal2014@gmail.com adresine mail atmaları gerekmektedir.

TAKvim
Tasarım Çağrısı Duyurusu: 11 Temmuz 2017
TAKdim: 7 Ağustos 2017
Halk oylaması / Online değerlendirme: 9 -16 Ağustos 2017
Sonuçların Açıklanması: 17 Ağustos 2017
Ödül töreni: 23 Ağustos 2017 (TAK Kartal 3. yıl etkinliği)

TAKdir
1. Aşama - Tasarımcı Oylaması: Katılımcılar kendi projesi dışında, diğer bir projeye oy verecektir. Oylar takkartal2014@gmail.com adresine gönderilecektir.
2. Aşama - Halk Oylaması: Öneri projeler 1 hafta süreyle, hem TAK Kondu’da Kartallılar tarafından sandığa oy atılarak, hem de online olarak değerlendirilecektir.
3. Aşama - Değerlendirme Kurulu: Kartal Belediyesi ve TAK Tasarımcılarından oluşan 5 kişilik Değerlendirme kurulu, önceki aşama sonuçlarını dikkate alarak 5 projeyi TAKdir edecektir. TAKdir edilen 5 illüstrasyonun tasarımcıları 1.000’er lira ile ödüllendirilecektir.

Tasarla TAK Kartal yarışma şartnamesini ve dosyasını buradan indirebilirsiniz.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :