20 Kent 200 Tasarımcı Kartal’da Buluşuyor

mimarizm.com / 07 Haziran 2017
Her yıl düzenlenen TAK Kamp etkinliği, bu kez “Tasarımcılar Kartal'da” temasıyla gerçekleştirilecek. Türkiye'nin dört bir yanındaki üniversitelerin tasarım gruplarından öğrenciler, Kartal ilçesi için tasarlayacaklar.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde, mahalleliler ile tasarımcıları buluşturarak yenilik, empati, tartışma ve çözüm ortamı sunmayı hedefleyen TAK Kartal, 4. kez tasarımcıları aynı çatı altında bir araya getiriyor. Kentsel sorunları ‘Tasarım’, ‘Araştırma’ ve ‘Katılım’ yoluyla ele alıp, sosyal değişime duyarlı tasarımlar sergileyen TAK Kamp etkinliğinin 4’üncüsü, 20 üniversiteden 200 tasarımcının katılımıyla Kartal’da gerçekleşecek. 

Çukurova Üniversitesi (Adana), Amasya Üniversitesi (Amasya), ODTÜ - Bilkent Üniversitesi (Ankara), Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi (Antalya), Balıkesir Üniversitesi (Balıkesir), Abant İzzet Baysal Üniversitesi (Bolu), Uludağ Üniversitesi (Bursa), Pamukkale Üniversitesi (Denizli), Düzce Üniversitesi (Düzce), Sakarya Üniversitesi (Sakarya), Trakya Üniversitesi (Edirne), Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (Eskişehir) İstanbul Teknik- Okan- Maltepe-Yıldız Teknik Üniversitesi (İstanbul), AGÜ-Erciyes-Nuh Yazgan Üniversitesi (Kayseri), Necmettin Erbakan Üniversitesi (Konya), Artuklu Üniversitesi (Mardin), 19 Mayıs Üniversitesi (Samsun), Namık Kemal Üniversitesi (Tekirdağ), Karadeniz Teknik Üniversitesi (Trabzon), Bozok Üniversitesi (Yozgat)’nden tasarımcılar, Kartal’ın tarihi ve doğasıyla iç içe 4 gün geçirecek.

9 Haziran Cuma günü Kartal Belediyesi, Büyükada Sosyal Tesisleri’nde Kartal’ı ve TAK Kartal’ı anlatan bir sunum gerçekleştirecek. 10 Haziran Cumartesi günü saat 10:00’da Dragos Arkeolojik Kazı Alanı’nda yapılacak olan açılış konuşmaları ve grupların oluşturulmasının ardından Aydos Tepesi ve Kartal’da alan gezileri yapılacak. 11 Haziran Pazar günü grupların sunumlarının ardından katılım belgeleri dağıtılacak. TAK Kamp etkinliği, 12 Haziran Pazartesi günü son bulacak.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :