Portfolyo Seçki Yarışması 2024

mimarizm.com / 30 Mayıs 2024
Adana, Mersin ve Hatay’daki üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen Portfolyo Seçki Yarışması 2024'ün son teslim tarihi 2 Haziran.

AÇIK ÇAĞRI: Portfolyo Seçki Yarışması başvuruları başladı. “Portfolyo Seçki Yarışması”, Adana, Mersin ve Hatay’daki üniversitelerin yetenekli sanat ve tasarım öğrencilerini bir araya getiriyor.

Etkinlik, KUN Art Space ve D5 Sanat Ortamı koordinatörlüğünde, Adana Büyükşehir Belediyesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Yenişehir Belediyesi, Kültürhane ve İstanbul Karşı Sanat desteği ile gerçekleştirilmekte, bölgede sanata ilgi duyan ve sanatla hayatını sürdürmek isteyen öğrencilere motivasyon kazandırmayı, bölgedeki sanatçıların fark edilmesine ve tanınmasına katkıda bulunmayı, bölgede sanat ortamlarının varlığını ve burada da sanatçı olarak görünürlüğü sağlamayı ve bu bilinci aşılamayı amaçlamaktadır.

Projeye, Adana, Mersin, Hatay illerindeki Güzel Sanatlar Fakültesi ve Eğitim Fakültelerinin Sanat Bölümleri Lisans derecesinin üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri ile yüksek lisans ve sanatta yeterlik/doktora öğrencileri davetlidir. Öğrenciler, portfolyoseckiyarismasi@gmail.com mail adresine minimum (10) adet işlerinin yer aldığı portfolyolarını, sergilemeye uygun eserleri belirterek 2 Haziran 2024 tarihine kadar göndereceklerdir.

Portfolyolardaki çalışmalar, akademisyen, sanatçı ve sanat yöneticilerinden oluşan jüri tarafından 10 Haziran 2024’e kadar değerlendirilecektir.

Üç ildeki öğrencilere yönelik; her ilden birer lisans, yüksek lisans ve sanatta yeterlik/doktora öğrencisine 10.000 TL ‘Başarı Ödülü’ verilecektir.

Başarı ödülü alan 9 projeye ek olarak sergilenmeye değer 27 portfolyo çalışmalarının (36 portfolyo) her bir katılımcısına 5.000 TL tutarında “Üretim Desteği” verilecektir.

Çalışmaların sergilenmesi için ayrıca bir katkı verilmeyecektir. Sanatçı, çalışmaların sunum aşamasını bu koşullar içinde gerçekleştirecektir. Başvuruların olmadığı birimlerdeki ödüller konusunda koordinatörler yetkilidir.

İlk Sergi 29 Haziran 2024 günü Adana’da açılacaktır. İkinci sergi, Ekim ayı içerisinde Mersin Yenişehir Belediyesi Ahmet Yeşil Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilecektir. Üçüncü final sergisi, Aralık ayında İstanbul’da belirlenen sergi mekanında açılacaktır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :