BASE 2024 Başvuruları Başladı

mimarizm.com / 06 Mayıs 2024
Türkiye’nin yeni mezun sanatçı adaylarını bir araya getiren BASE’in 2024 edisyonu için son başvuru tarihi 15 Haziran.

Türkiye’nin yeni mezun sanatçı platformu BASE’in 2024 edisyonu için başvurular başladı. BASE bu yıl Türkiye’deki üniversitelerin resim, heykel, fotoğraf, video, baskı, geleneksel Türk sanatları, grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı, animasyon, cam ve seramik, tekstil, mimarlık bölümlerinden 1 Ocak 2024 - 31 Aralık 2024 tarihleri arasında mezun lisans ve lisansüstü öğrencilerinin başvurusuna açıktır. Son başvuru tarihi 15 Haziran 2024.

BASE’in  bu yılki jürisinde Ari Meşulam, Bahar Kizgut, Coşar Kulaksız, Daryo Beskinazi, Derya Yücel, Ergin Çavuşoğlu, Esra Aliçavuşoğlu, Gülay Semercioğlu, Nermin Er, Oya Delahaye, Serkan Özkaya, Sinan Demirtaş, Yaşam Şaşmazer ve Yekhan Pınarlıgil yer alıyor.

Başvuru Koşulları

Eserler özgün olmalıdır.

Adaylar, BASE’e 1 ila 3 adet çalışma ile başvuru yapabilirler. Her bir çalışma için ayrı başvuru formu doldurulmalıdır. Çok parçadan oluşan seri çalışmalar tek bir başvuru şeklinde yapılmalıdır.

Başvuruların 15 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 23:59’a kadar yapılması gerekmektedir. Bu tarih ve saatten sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Sergilenmeye hak kazanan eserler, 2 aşamalı bir değerlendirme ile belirlenecektir. Ön eleme aşamasının ardından gerçekleşecek jüri değerlendirmesinden sonra seçilen eserlerin sahipleri BASE tarafından Eylül ayı içerisinde web sitemizden yayınlanacaktır.

Başvuru formu ve ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :