Mimarlıkta Eleştirel Okumalar II

mimarizm.com / 26 Şubat 2010
Mimarlar Derneği 1927, mimarlığı tartışan bir denemeler seçkisi oluşturmak üzere mimarlık öğrencilerini, günümüz mimarlık ortamı ve üretimi hakkında gözlem ve yorumlarını paylaşmaya davet ediyor.

"Mimarlıkta Eleştirel Okumalar II: Gerçek Mekan – Sanal Mimarlık" metin yarışması, gündelik hayatın içinde giderek daha yerleşik hale gelen "sanal dünya kültürü" ile "tasarlanan gerçek mekanlar" arasındaki ilişkinin sorgulanmasını hedefliyor.

Yarışma, yurtiçi ve yurtdışındaki üniversitelerde öğrenim gören mimarlık lisans ve lisansüstü öğrencilerine açık.

Seçici kurulun değerlendirmesinin ardından en fazla on denemenin seçileceği ve ödüllendirileceği yarışmada, toplam 3000 TL'lik ödül seçilecek denemelerin yazarları arasında paylaştırılacak. Aynı zamanda tüm denemeler kitap olarak basılacak. Tüm ödül sahiplerine de Mmarlar Derneği 1927'nin yayınlarından hediye edilecek.

Yarışmaya katılan ve ödül almayan eserler arasından jürinin yayınlanmaya değer gördüğü denemeler ise, yayın teşvik ödülü olarak derlenecek kitap içinde basılacak.

"Mimarlıkta Eleştirel Okumalar II"nin seçici kurulu şu isimlerden oluşuyor: Nermin Atılkan, Elvan Altan Ergut, Yakup Hazan, İlhan Kesmez, Lale Özgenel.

Son teslim tarihi 28 Şubat 2010 olan yarışmaya başvurular, e-mail üzerinden yapılabilecek. Eğitim görülen okuldan alınacak resmi öğrenci belgesinin taralı kopyasının da e-posta eki olarak iletilmesi gereken yarışmanın sonuçları ise, 29 Mart 2010 tarihinde açıklanacak.

Yarışma şartnamesine ulaşmak için lütfen tıklayınız.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :