Mimarca Mekân Anlatımı Metin Yarışması-2021

mimarizm.com / 04 Ekim 2021
KTMMOB Mimarlar Odası tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen "Mimarca Mekân Anlatımı Metin Yarışması"nın son başvuru tarihi 15 Ocak 2022.

KTMMOB Mimarlar Odası Yayın Kurulu, 2018 yılından itibaren başlayıp geleneksel hâle gelen MİMARCA MEKÂN ANLATIMI METİN YARIŞMASI’nın dördüncüsünün duyurusunu 4 Ekim 2021, Dünya Mimarlık Günü'nde yapıyor.

Zamana yenik düşen ve yok olan birçok mimari yapıt hakkında bilgi alabilmek için başvurabileceğimiz en önemli yer, yazılı kaynaklardır. Düşüncesiyle ortaya çıkan metin yarışması ile, Mimarlık ve Edebiyat alanına katkı koymak amaçlanmaktadır.

Yarışma, mimar veya KTMMOB ve TMMOB içindeki meslek örgütlerinden herhangi birine üye olanlara yönelik düzenlenmektedir.

Katılımcılardan, bir mekân ele alarak, mekânın tüm değerlerinin ve taşıdığı potansiyelin anlatıldığı bir metin yazılması beklenmektedir. Bu mekân, farklı ölçeklerde, dünyanın herhangi bir yerinde var olabileceği gibi, bir hayal ürünü de olabilir.

Edebiyatın “yapısal” kurgusu ve mimarlığın “anlatı” gücünü birleştirip yaratıcı yazma egzersizi üzerinden, yazmaya hevesli olanları yarışmaya katılarak, “mimarlık/edebiyat ara kesitine” katkı koymaya bekleniyor.

Son Başvuru Tarihi 15 Ocak 2022 olan yarışma şartnamesi ve başvuru formu için tıklayın

 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :