Mimarca Mekan Anlatımı Kompozisyon Yarışması

mimarizm.com / 18 Ocak 2019
Mimarlık ve edebiyat ara kesitine katkı koymak amacıyla düzenlenen Mimarca Mekan Anlatımı Kompozisyon Yarışması'nın son başvuru tarihi 10 Şubat 2019 tarihine kadar uzatıldı.

KTMMOB Mimarlar Odası Yayın Kurulu, 2018 yılından itibaren başlayıp her yıl sürdürmeyi planladığı ve yıl içindeki önemli mimari günleri vurgulamak adına o tarihlerde duyuracağı bir dizi yarışma düzenleme kararı aldı. Bu yıl, ilki düzenlenen Mimarca Mekan Anlatımı Kompozisyon Yarışması'nın ilan tarihi, 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü'ne denk geldi. 

Zamana yenik düşen ve yok olan birçok mimari yapıt hakkında bilgi alabilmek için başvurabileceğimiz en önemli yer, yazılı kaynaklardır. Bu düşünceyle ortaya çıkan Kompozisyon Yarışması ile mimarlık ve edebiyat alanına katkı koymak amaçlanmaktadır.

Yarışma, mimar veya KTMMOB ve TMMOB içindeki meslek örgütlerinden herhangi birine üye olanlara yönelik düzenlenmektedir.

Katılımcılardan bir mekânı ele alarak, onun tüm değerlerini ve taşıdığı potansiyeli anlatan bir kompozisyon yazmaları beklenmektedir. Bu mekân, farklı ölçeklerde, dünyanın herhangi bir yerinde var olabileceği gibi, bir hayal ürünü de olabilir.

KTMMOB Mimarlar Odası, yazmaya hevesli olanları; edebiyatın “yapısal” kurgusu ve mimarlığın “anlatı” gücünü birleştirip yaratıcı yazma egzersizi üzerinden üretecekleri metinlerle mimarlık/edebiyat ara kesitine katkı koymaya çağırıyor.

Ayrıntılı bilgi ve katılım koşulları için www.mimarlarodasi.org adresini ziyaret edebilir; sorularınızı mimarcayarisma@mimarlarodasi.org adresine gönderebilirsiniz.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :