Lefkoşa, Girne Kapısı ve Çevresi Kamusal Alan Düzenleme Proje Yarışması Kitapçığı Yayımlandı

mimarizm.com / 06 Kasım 2018
"Lefkoşa, Girne Kapısı ve Çevresi Kamusal Alan Düzenleme Proje Yarışması” kitapçığı KTMMOB Mimarlar Odası tarafından yayımlandı.

2014 yılında düzenlenen Lefkoşa, Girne Kapısı ve Çevresi Kamusal Alan Düzenleme Proje Yarışması'nın tüm dokümanlarının derlendiği kitapçık, yarışmanın danışman jüri üyelerinden Dr. Sibel Siber, Mehmet Harmancı ve Azmi Öge’nin önsözleri ve jüri başkanı Türker Aktaç’ın değerlendirme yazısıyla başlıyor. Jüri üyelerini tanıtan yazıların ardından, yarışma kapsamının ve programının yer aldığı kitapçıkta ödül alan projeler, diğer katılımcılar ve detaylı jüri raporları bulunuyor.

Azmi Öge’nin ön yazısında ifade ettiği gibi “Yaşama değer katan projelerin elde edilmesinde; tasarımcıyı en yüksek oranda özgür kılan, en şeffaf, en demokratik ve çok sesli düşünceleri içeren yöntem, yarışma ile elde edilenidir” düşüncesi, Kıbrıs Türk Mimarlar Odası (KTMMOB) Mimarlar Odası’nın önemli bir misyonu olarak devam etmekte. Bu görev bilinci içinde, hem mimari yarışmaların düzenlenmesi hem de bu etkinliklerin yayın haline getirilerek üyeler ve ilgililerle paylaşılması sürecek. 

KTMMOB Mimarlar Odası’nın yayına hazırladığı yarışma kitapçığını odanın Lefkoşa’da bulunan Merkez Ofisi Sekreterliği'nden temin edebilir; daha önce yayınlanmış yayınlara www.mimarlarodasi.orgadresinden ulaşabilirsiniz.

*

KTMMOB MİMARLAR ODASI
Sürekli Mesleki Gelişim Merkezi

A: Nuri Efendi Sokak No 3 Arabahmet LEFKOŞA
T: +90 392 229 2105 / 2106 
F: +90 392 229 2104
E: smgm@mimarlarodasi.orginfo@mimarlarodasi.org


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :