Mimar Sinan Eserleri Eskiz Yarışması-3

mimarizm.com / 21 Mart 2023
9 Nisan Mimar Sinan’ı Anma ve Mimarlar günü kapsamında İstanbul Gedik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü/Mimarlık ve Şehircilik Tasarım ve Uygulama Merkezi tarafından “Mimar Sinan Eserleri Eskiz Yarışması-3” düzenlenmektedir.

YARIŞMANIN KONUSU ve AMACI

Türkiye’de her yıl 9 Nisan tarihinde Türk mimarlık ve sanat tarihinde çok önemli yeri olan Mimar Sinan ve eserlerinin tanınması ve korunması için gerekli araştırma ve geliştirmeyi teşvik etmek amacıyla Mimar Sinan’ı Anma ve Mimarlar Günü kutlanmaktadır. Mimar Sinan Anadolu’dan Balkanlar'a uzanan çok geniş bir coğrafi alan içerisinde mimarlık ve yapı kültürünün gelişmesine eşsiz katkılarda bulunmuştur. Kent imgeleminde baskın bir şekilde okunan bu izler üzerinden Büyük Usta’yı anmak ve anlamak bu yarışmanın temel hedeflerindendir.

YARIŞMANIN TÜRÜ ve ŞEKLİ

Günün anlam ve önemini vurgulamak hedefiyle “İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ, MİMARLIK VE TASARIM FAKÜLTESİ, MİMARLIK BÖLÜMÜ” ile “MİMARLIK ve ŞEHİRCİLİK TASARIM ve UYGULAMA MERKEZİ” tarafından düzenlenen “MİMAR SİNAN ESERLERİ ESKİZ YARIŞMASI-3” tüm üniversitelerdeki mimarlık öğrencilerine açık ve tek kademeli bir yarışmadır.

KATILIM ŞARTLARI

• Yarışma, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki sanat, tasarım ve mimarlık alanlarında bir eğitim programına kayıtlı tüm lisans öğrencilerine açıktır.

• Öğrenciler yarışmaya birden fazla çalışma ile katılım sağlayabilirler.

• Yarışmaya katılan her projede özgünlük ve daha önce başka bir yerde yayınlanmamış olması koşulu aranmaktadır.

• Yarışmaya katılım ücretsizdir.

YARIŞMA TAKVİMİ

Son teslim tarihi: 10 Nisan 2023 saat 17:00
Sonuçların İlanı: 17 Nisan 2023

ESERLERİN TESLİM VE YAZIŞMA ADRESİ

Katılımcılardan seçmiş oldukları bir Mimar Sinan eserini serbest el çizim tekniğinde, karakalem, suluboya, yağlıboya, gazlı kalem, vb. malzemelerden yararlanarak sunması beklenmektedir. Dijital çizim araçları ile üretilen çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır. A4 kâğıt ebadında, jpg formatında ve en az 300 dpi çözünürlükteki çalışma, katılımcı iletişim ve eğitim bilgileri mimarlik@gedik.edu.tr adresine e-posta ile iletilecektir.

ÖDÜLLER

İlk 3 dereceye giren proje sahibi tasarımcılar ödüllendirilecektir.

Birincilik Ödülü: Eskiz Kalemi
İkincilik Ödülü: Eskiz Kalemi
Üçüncülük Ödülü: Eskiz Kalemi


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :