iF DESIGN AWARD 2021

mimarizm.com / 11 Haziran 2020
Dijital yenilikler ile geliştirilen, Uluslararası Tasarım Yarışması iF DESIGN AWARD 2021'e başvuru için son tarih 30 Ekim 2020.

iF DESIGN AWARD 67 yıldır olağanüstü tasarımları ödüllendiriyor ve uluslararası tasarım sektöründeki başarılı & iyi tasarımları iF ödül logosu ile onurlandırıyor. Günümüzün ihtiyaçlarına ve yeni alışkanlıklarına göre iF DESIGN (International Forum Design GmbH) dijital şirketler ve kurumlarla birlikte yarışma başvuru sürecini dijital aşamalar ile geliştirdi.

iF DESIGN AWARD 2021 için başvuru yapacakların değişen ihtiyaçlarına doğrudan odaklanmak için eklenen yenilikler: 

- TWO for ONE! Her ikinci başvuru ücretsiz. Bu avantajlı teklif Covid-19’un yaratığı pandemi döneminde yaratıcı endüstriyi desteklemek adına geliştirilmiştir. 30 Ekim 2020 tarihine kadar geçerlidir. Uygulamaya örnek olarak toplam 4 başvuru yapıldığında, 2 başvuru kayıt bedeli ücretsizdir. Daha fazla başvuru ile kazanma şansı yükseltilebilir.

- Dijital ön değerlendirme süreci gerçekleşecek ve bu süre içinde yapılan tüm başvuruların sadece en iyi yüzde 50'si final jüriye kabul edilecektir. Bu yenilik, rekabeti çok daha çevre dostu hale getiriyor ve katılımcılar için lojistik maliyetlerini önemli ölçüde azaltıyor.

- Yeni değerlendirme sistemi ile jüri sonuçları her başvuru özelinde ve daha şeffaf hale getirmek için optimize edilmiş kriterlere dayalı bir puanlama sistemi kullanacak ve tüm puan sonuçları katılımcılar ile paylaşılacak.

- Bütünsel tasarım çözümleri ve mevcut gereksinimleri karşılamak üzere iki yeni disiplin olarak Kullanıcı Deneyimi (UX) ve Kullanıcı Arayüzü (UI) kategorileri eklendi.

Yeni jüri süreci ve yenilikçi değerlendirme sistemi sayesinde her zamankinden daha çevre dostu, düşük maliyetli ve şeffaf.

iF CEO’su Ralph Wiegmann 2021 başvuruları için yapılan yenilikler hakkında: “Bu yenilikçi gelişmelerin uygulanması sayesinde, tasarım yarışmalarında güvenilir bir lider olarak rolümüzü sürdürebilir olduğunu kanıtlıyoruz. UX ve UI iki yeni disiplin ile, dünya çapında giderek artan kullanıcı ve müşteri odaklı tasarım disiplinini karşılamak için piyasanın mevcut taleplerine cevap veriyoruz" diyor.

iF Türkiye Ofisinden Sinem Kocayaş Two for One fırsatının Türkiye katılımcılarına yansımasını şu şekilde değerlendirdi: “İhracatçı Türk tasarım markalarımızın tanıtım alanları kısıtlandı. Tasarım sektörü 2020 döneminde uluslararası fuarlara ve tasarım haftalarına katılamadılar, yeni ürünlerini lanse edemediler. iF ödülü küresel rekabette olan firmalarımız için prestij ve görünürlük kazandırıyor. Erken kayıt dönemi fiyat avantajları ve iki başvurundan birinden kayıt ücreti alınmaması gibi kolaylıklar, Türk tasarımların daha çok global arenada iyi olduğunu göstermesine fırsat olacaktır.”

2021 Başvuru Yapacaklar için Özet Bilgiler

- Her ikinci başvurunun kayıt ücreti kaldırıldı.

- Başvuru kategorileri güncellendi.

- Dijital tanıtım kaynakları tüm kategorilere açıldı. (Video, PDF, linkler eklenebilir.)

- Yenilenen jüri sistemi ile nakliye & gümrük gibi masraflar azaldı.

- Dijitalleşen ön jüri seçimi ile %50 daha az nakliye yapılacak. Daha çevreci bir çözüm getirildi.

- Jüri raporlarındaki puanlamalar tüm katılımcılar ile paylaşılarak değerlendirme süreçleri daha şeffaflaştırıldı.

- Kazananlar jüri raporlarında skor puanlara ek olarak değerlendirme yorumlarına ulaşabilecekler.

iF DESIGN AWARD 2021 Başvurularındaki 9 Ana Disiplin

Ürün tasarımı / İletişim tasarımı /Ambalaj tasarımı / Mimari / İç mimari
Profesyonel konsept tasarımı / Hizmet tasarımı / Kullanıcı Deneyimi (UX) (Yeni)
Kullanıcı Arayüzü (UI)  (Yeni)

Başvuru Dönemi Tarihleri

Erken başvuru tarihi (Early-bird): 26 Haziran 2020
Başvuru için son tarih (Regular registration): 30 Ekim 2020
Son şans! Başvuru tarihi (Last-chance): 1 Aralık 2020
Jüri 1. Adım: Online ön seçim (Yeni): 18-22 Ocak 2021
Jüri 2. Adım: Berlin'deki fuar alanında final jüri değerlendirmesi: 29-31 Mart 2021
Berlin Friedrichstadt-Palast'ta ödül töreni: 10 Mayıs 2021     

iF DESIGN AWARD 2021'e başvuru ve detaylı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :