İF DESIGN AWARD 2020 Kazananları Belli Oldu

mimarizm.com / 14 Şubat 2020
Dünyanın dört bir yanından 20'den fazla ülkeden 78 uluslararası tasarım uzmanı, iF DESIGN AWARD 2020'nin kazananlarını seçti.

iF DESIGN AWARD 2020 kazananları 21-23 Ocak 2020 tarihleri arasında Hamburg'da seçildi. 56 ülkeden 7.298 başvuru, 78 bağımsız jüri üyesinin incelemesi ile tamamlandı. Geçen yıldan 1.000 başvuru daha fazla değerlendirildi. 1.453 tasarımcı, mimar, ajans ve şirket, iF DESIGN AWARD 2020'nin ödül kazananı olarak onurlandırılırken, olağanüstü tasarım başarılarının gold kategori olarak seçildiği iF Gold ödülünü 75 başvuru kazandı.

Hamburg limanında Alman İmparatorluğu döneminden kalma 6.000 m²'lik geleneksel depolama alanı olan “Schuppen 52”, iF DESIGN AWARD 2020 juri değerlendirmesine ev sahipliği yaptı. Ürün, iletişim, ambalaj ve hizmet tasarımı, mimarlık ve iç tasarım disiplinlerinden gönderilen tüm başvurular ile profesyonel kavram tasarımları dünyaca ünlü juriler tarafından değerlendirildi.

Tüm ödül kazananlar 4 Mayıs 2020'de Berlin'de gerçekleşecek ödül gecesinde onurlandırılacak ve kutlanacak. iF DESIGN AWARD ödül törenine, Friedrichstadt-Palast ev sahipliği yapacak. iF DESIGN AWARD 2020 ödülü alan tasarımlar Berlin'de, Café Moskau'da da 02 - 10 Mayıs 2020 arasında Berlin Design Week kapsamında sergilenecek.

İF DESIGN AWARD 2021 yeni başvuruları Mart 2020 itibari ile www.ifworlddesignguide.com adresinden online olarak yapılmaya başlanacak.

İF DESIGN AWARD 2020 Türkiye’den Kazanan Tasarımlar

- Akbank Mobile Servis Tasarımı & Yazılımı

- Hidromek Hicon VRL  / Yükleyici Araç

- Hidromek Hicon 7W // %100 elektrikli lastikli ekskavatörü

- ERA Mimarlık Ofisi; Garanti Bankası BBVA İstanbul Ofis Binası Mimari Tasarımı
Müşteri: Garanti BBVA
Kazanan Tasarımcı: Ali Hızıroğlu, ERA Architects Mimarlık Ofisi


Açıklama: Proje, İstanbul'da bulunan Garanti BBVA Bankasının teknoloji şirketi için bir kampüstür. Mevcut dönüşüm altındaki sanayi sonrası bölgenin bir mahallesinde, saha daha önce sökülmüş, çoğunlukla geri dönüştürülmüş olan eski bir fabrikaya ev sahipliği yapıyordu. Leed Gold sertifikalı bina, bütünsel ve çok disiplinli bir tasarım yaklaşımıyla kaotik bir ortamda şirketin 4000 kullanıcısı için sakin bir işyerinin şehri için bir referans oluşturma girişimidir. Proje, açıklık, şeffaflık ve peyzajın yaygın kullanımı ilkeleri yoluyla birçok sosyal değişimin gerçekleşebileceği bir yer haline gelmeyi amaçlamıştır.

Equal Banyo Serisi
Marka:
Eczacıbaşı
Tasarım: Claudio Bellini Tasarım Studyosu, Milano, İtalya


Açıklama: Equal, rasyonel ve şehvetli arasındaki dengeyi temsil eder. Aynı zamanda doğal organik formları kucaklayan yalınlık felsefesiyle şekillendirilmiş temel geometrik formlar kullanır. Mekânın rahatlatıcı ve şehvetli atmosferini arttırmak için koleksiyon, soğuk ve sıcak malzemeleri seramik ve ahşap şeklinde birleştiriyor. Siyah metal elemanlar, koleksiyonun zamansız karakterini güçlendirmek için aksan olarak da kullanılır. Makyajın doğrusal çizgileri çarpıcı bir etki yaratır ve duvara monte edilen, tezgâh üstü ve çift çanaklı versiyonlarda mevcuttur. Her üç versiyon da kesintisiz zemin yüzeyinin bir sonucu olarak temizlik kolaylığı sağlıyor.

VitrA CementMix Karo Koleksiyonu
Marka:
VitrA
Tasarım: VitrA Design Center


Açıklama: Betonun geleneksel rengini, toprak tonlarıyla uyumlu sıcak bir doku paletinde yumuşatan bu koleksiyon; terazzoyu geometrik desenler, doğal taş ve renkli mermer yongalarıyla yeniden yorumluyor. Betonun farklı katmanlarını sıcak ve soğuk renk seçenekleriyle 6 tonda yorumlayan CementMix; Fine, Micro ve Flake serileriyle zemin ve duvarlara endüstriyel dokunuş katıyor. Sıva ve duvar kağıdı dokusunu yansıtan CementMix Fine, betonu en minimal ve sade haliyle yorumlarken, CementMix Micro çakıl taşı parçalarıyla sakin beton görüntüsünü hareketlendiriyor. Geleneksel terrazo desenlerini, modern endüstriyel tasarım öğeleriyle yeniden yorumlayan CementMix Flake'se modern geometrik desenler, doğal taş ve mermer parçalarıyla zenginleştirilen 3 farklı yorum sunuyor.

- Roadrunner Elektrikli Araç Şarj İstasyonu, Vestel

- Pi Home
Marka:
Bürotime
Tasarımcılar: Alize Çetintaş & Burak Küre
Açıklama: Ev ofis çalışma masası

Pi Home, masif ahşabı saf ve akıcı bir biçimde şekillendirerek oluşturduğu zarif ve zamansız tasarım dili ile çalışma ortamında sıcak bir atmosfer yaratırken, aynı zamanda masa aksesuarları ile işlevselliği zirveye taşıyor. Keçe kumaştan yapılmış askı ünitesi, çalışma alanınızı düzenlemenize yardımcı olurken, metal pano, kalem tutucu ve mobil araç kutusu gibi diğer aksesuarlar çalışma performansınızı en üst seviyeye taşıyor. Özen ve özenle şekillendirilen masif ahşap masa çerçevesi, doğal ve çevreci yaklaşımıyla öne çıkıyor ve aynı zamanda farklı parlatma renkleriyle mobilyalarınıza uyum sağlıyor.

- BAŞAK 5000 Series, BAŞAK Traktör

- Powerclean, Arçelik

- La Luna; Hijyenik Leke Tutmayan Yüzey Kaplaması
Üretici:
Belenco
Tasarımcılar: Esra Arıcı, Duygu Olmez and Arman Altınyay
Açıklama: Kuvars yüzey

Bu çevre dostu, yenilikçi ve özel tasarım; La Luna, kristobalit mineralleri ve biyo bazlı petrol solventi içermeyen reçinenin entegrasyonu ile yapılır. Leke tutmayan yapısı sayesinde her zaman hijyeniktir ve çok az bakım gerektirir. Doğal ışıltısını uzun süre koruduğu için herhangi bir koruyucu kimyasal veya cilaya ihtiyacı yoktur. La Luna, doğadan çıkarılan ve ısıtılan, daha çevreci kumdan üretilen bir polimorftur. La Luna tezgah, döşeme, duvar kaplaması ve kaplama olarak kullanılabilir. Taş teknolojisi sayesinde gözeneksiz çizilme direnci gibi üstün özelliklere sahiptir. 

- Atra Koltuk Tasarımı
Tasarımcılar:
Kilit Taşı Tasarım Studio: Kunter Şekercioğlu ve Özüm Özkan
Açıklama: ATRA koltuk

ATRA koltuk, hem iç hem de dış mekan kullanımı için tasarlanmıştır. Çerçeve tasarımı, zarafet ve sağlamlık sağlayan delikli oturma ünitesi ile entegre edilmiştir. Oturma ünitesi, ergonomik ve verimli bir kullanıcı deneyimi sağlayarak sırt ve kol dayanağına bağlanır. İki parçalı yapı çok çeşitli renk seçenekleri sunar ve koltuğu herhangi bir alan tasarımıyla uyumlu hale getirir. Hem monte edilmiş hem de demonte halde montajı ve istiflenmesi kolay ve pratik çözüm odaklıdır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :