İçindeki Mimarı Çıkar Fikir Yarışması

mimarizm.com / 27 Mayıs 2021
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından, lise öğrencileri için "Doğa Evi" temasıyla düzenlenen "İçindeki Mimarı Çıkar Fikir Yarışması"nın son teslim tarihi 18 Haziran 2021.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin İstanbul’daki lise son sınıf öğrencilerinin katılımına açık olarak düzenlediği İçindeki Mimarı Çıkar Fikir Yarışması, “ev” kavramını “doğa” içerisinde yeniden düşünmeye davet eden “Doğa Evi” temasıyla gerçekleşecek. Yarışma öğrencilerden; insanın doğa ve ev ile ilgili bağlantılarının yeniden düzenleneceği, doğayla uyumlu ama ona zarar vermeyen, salgın ile birlikte oluşan yeni “ev” ihtiyaçlarına da cevap arayan bir tasarım bekliyor.

İlk üç dereceye burslu okuma imkânı

İçindeki Mimarı Çıkar Fikir Yarışması’nda ilk üçe girenler, 2021 YKS sonucuna göre Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık ve İç Mimarlık Bölümlerinden birine yerleşmeleri halinde farklı oranlarda burslu eğitim görme imkânına sahip olacak. Burslar, öğrencilerin 2021 YKS sonuçlarına göre eğitim ücretinden belirtilen oranda indirim şeklinde uygulanacak ve bursun devamı konusunda Üniversitenin Burs Yönergesine uyulacak.

Son teslim tarihi 18 Haziran

Öğrenciler yarışmaya; maket, dijital model ve eskiz olmak üzere üç farklı teknikte hazırladıkları tasarımlarıyla katılabilecek. Bir yarışmacı en fazla üç tasarımla başvuruda bulunabilecek. Tasarımlar yaratıcılık ve özgünlük, senaryo ve kurgu, ifade becerisi kriterlerine göre değerlendirilecek.

Katılımcılar tasarımlarını icindekimimaricikar.fsm.edu.tr web sitesi üzerinden teslim edecek. Çevrimiçi ortamda düzenlenecek yarışmanın son teslim tarihi ise 18 Haziran 2021 olarak belirlendi. 9 Temmuz 2021’de ilan edilecek sonuçların ardından tüm tasarımlar dijital katalog olarak yayınlanacak. Dijital sergi açılışı ve ödül töreni ise 28 Temmuz 2021’de düzenlenecek.

Ödüller

Birincilik Ödülü

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi %100 Eğitim Bursu

Dizüstü Bilgisayar

İkincilik Ödülü

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi %50 Eğitim Bursu

Tablet

Üçüncülük Ödülü

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi %25 Eğitim Bursu

Çizim Tableti

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :