4. Uluslararası Nurten Aksugür En İyi Kavram İletişimi Öğrenci Yarışması

mimarizm.com / 25 Mayıs 2021
Doğu Akdeniz Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü'nce düzenlenen 4. Uluslararası Nurten Aksugür En İyi Kavram İletişimi Öğrenci Yarışması'na son başvuru tarihi 2 Temmuz 2021.

Yarışmanın Amacı

Nurten Aksugür En İyi Kavram İletişimi (EİKİ) Öğrenci Yarışması, dünya çapında tüm İç Mimarlık öğrencileri için kurgulanmış bir yarışmadır. Amacı, İç Mimarlık alanında eğitim gören öğrencilerin eleştirel, yaratıcı ve özgün düşünceye odaklanmalarını desteklemek; tasarımın kavramsal boyutunun önemini anlamaları, çeşitli bireysel sunum yöntemleri yardımıyla iletişim kurmaları ve düşüncelerini paylaşmaları için motivasyon ve destek sağlamaktır.  

Bu yarışma Doğu Akdeniz Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü tarafından düzenlenmekte ve Aksugür ailesi ve Doğu Akdeniz Üniversitesi sponsorluğunda gerçekleştirilmektedir. 

Kimler Katılabilir?

İç Mimarlık bölümlerinde lisans programlarında verilen zaman diliminde öğrenim gören tüm öğrenciler ve mezunlar (şahsen ya da grup olarak) bu yarışmaya tasarım stüdyosu veya diğer tasarımla ilişkin derslerde ürettikleri projeleri ile katılabilirler. 

İstenilenler

2018-2019 akademik yılı ve sonrası, Güz ve Bahar dönemlerinde yapılmış olan öğrenci projeleri ile (tasarım veya tasarımla ilişkin derslerde), “Kavram Sunumum" diye tanımlanabilecek herhangi bir anlatım; örneğin yazı - poster - kısa film - fotoğraf/ lar veya herhangi başka bir yöntem ile oluşturulan kavram iletişim çalışması ile Nurten Aksugür (EİKİ) yarışmasına katılabilirsiniz.

Teslim Tarihi, Yeri ve Formatı

Katılım ve teslim için son tarih 2 Temmuz Cuma günüdür. Yarışmaya katılmak için  https://bccinar.emu.edu.tr/en web adresinde kayıt olmanız ve paylaşım platformlarından birine (OneDrive, Google Drive, vs.) yüklediğiniz projenizin (tek dosya içinde rumuz ile isimlendirilmiş olarak) linkini de bu kayıt kısmına ekleyerek bize göndermeniz gerekmektedir.

Yarışmacıların web sayfasında istenen bilgileri doldurmaları, kendileri için iki harf ve 4 rakamdan oluşan bir rumuz seçmeleri ve sunulan işlerinde isim ve diğer bilgiler yerine bu rumuzu kullanmaları gerekmektedir. Rumuz dışında çalışmalarda herhangi bir isim veya yarışmacının kimliğini belirten bilgi kullanılması yarışmacının diskalifiye olması ile sonuçlanabilir.

Yarışmaya çeşitli formattaki çalışmalarla katılabilirsiniz (film, poster, yazı, stop motion, vs.). Ancak projenin toplam dosya boyutunun 200MB'ı geçmemesine özen gösterilmesi önemlidir. Buna ek olarak kalite posterler için 150 - 300 DPI videolar için ise 720p'dir. Ayrıca, video sürelerinin 3 dakikayı geçmemesi önerilmektedir.

Bu yarışmanın amacı tasarım projelerini değil, kavram iletişimi tasarımını değerlendirmek olduğundan tüm projenizi yarışmaya göndermenize gerek olmamaktadır. Ancak katılımcı olarak sizden kavram sunum çalışmalarınızın yanında tasarımınızı hangi ders kapsamında yaptığınızı, yarattığınız kavramın tasarım projenize nasıl yansıdığını gösteren bir poster (A3 formatında, yatay – landscape, PDF) de beklenmektedir. 

Jüri Üyeleri: Prof. Dr. Erdal Aksugür, Doç. Dr. Zehra Öngül (DAÜ), Yrd. Doç. Dr. Guita Farivarsadri (DAÜ), Doç. Dr. Afet Çeliker Coşkun (DAÜ), Doç. Dr. Sezin Tanrıöver (Bahçeşehir Üniversitesi), Emrah Kaymak (İç Mimarlar Odası Başkanı - Türkiye), Yrd. Doç. Dr. Ahmet Saymanlıer (UKÜ)

Raportörler: Araş. Gör. Sıla Su Yanar

Ödüller (Kazanan kişilere ödüle ek olarak sertifika verilecektir)

Birincilik Ödülü: 3.000 TL
İkincilik Ödülü: 2.000 TL
Üçüncülük Ödülü: 1.000 TL 

Sergi ve Ödül Töreni: Jüri tarafından sergilenmeye değer bulunan tüm katılımlar elektronik ortamda sergilenecektir. Ödül töreni daha sonra ilan edilecek tarihte dünyada pandeminin gidişatına göre kurgulanarak gerçekleşecektir. 

Proje teslimi için son tarih: 02.07.2021 - 24:00
Kazananların isimlerinin ilan edilmesi: 15.10.2021 

Ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :