Design Turkey 2018 Endüstriyel Tasarım Ödülleri

mimarizm.com / 26 Eylül 2018
Türkiye’nin tasarımla markalaşmasına katkı sağlamak amacıyla yedincisi düzenlenen Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri 16 Kasım’da sahiplerini bulacak. Yarışmaya başvurmak için son gün 26 Ekim 2018.

Türkiye’de kullanıcıların ihtiyaçlarını gözeten, ihracatta ve ulusal pazarda ürüne katma değer ve rekabetçi üstünlük kazandıran iyi tasarımları ödüllendirmek amacıyla TURQUALITY® Programı dahilinde T.C. Ticaret Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu’nun (ETMK) işbirliği ile düzenlenen Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri, 16 Kasım'da Design Week Turkey kapsamında sahiplerini bulacak.

Ünlü tasarımcılar Design Turkey için İstanbul'a gelecek

Tasarımla markalaşmanın yolunu açma hedefiyle yedincisi düzenlenen Design Turkey’de geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da dünyaca ünlü yerli ve yabancı tasarımcılar Türk tasarımcıların projelerini değerlendirmek üzere, 13-14 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da buluşacak. Değerlendirmeler sonucunda jüri tarafından seçilen tasarımlar, 16 Kasım'da Haliç Kongre Merkezi’nde Design Week Turkey 2018 kapsamında düzenlenecek tören ile açıklanacak. 

1800'ün üzerinde sektörel ürün için başvuru yapıldı

Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’ne tasarımcısı, marka sahibi ya da üreticisi Türk olan ürünler için başvuru yapılabiliyor. Başvurunun www.designturkey.org.tr üzerinden yapıldığı projeye bu yıla kadar 1700'ün üzerinde sektörel ürün başvurusu gerçekleşti.

Design Turkey’de ödül alan tasarımların aynı başarıyı uluslararası ödül organizasyonlarında da gösterdiği geçmiş yıllarda kanıtlandı. Uluslararası yarışmalarda çeşitli ödüllere değer bulunan Design Turkey ödüllü tasarımların, üretici firmaların marka bilinirliğine ve imajına, dolayısıyla ticari başarısına olumlu katkı yaptığı biliniyor.

Design Turkey 2018 Endüstriyel Tasarım Ödülleri için başvurular 26 Ekim 2018 Cuma günü saat 23:59’a kadar devam edecek.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :