Design Together with BIM Yarışması

mimarizm.com / 13 Kasım 2019
İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendisliğe Hazırlık Kulübü tarafından düzenlenen Design Together with BIM Yarışması'na başvurular başladı. Projelerin son teslimi tarihi ise 15 Şubat 2020.

Design Together with BIM Yarışması, inşaat sektörüne yeni bir soluk getiren ve dünyada kullanımı hızla yaygınlaşan BIM sisteminin Türkiye’deki mühendislik öğrencileri arasında da yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla Mühendisliğe Hazırlık Kulübü tarafından düzenlenen bir teknoloji yarışmasıdır. İlki 2015 yılında düzenlenen yarışma, 2017 yılından itibaren uluslararası bir boyuta taşınmıştır ve bu sene altıncı kez düzenlenecektir. 

Yarışma Koşulları

- Yarışmaya takımlar halinde katılım sağlanmaktadır.

- Takımlarda en az 1 inşaat mühendisliği, 1 makine mühendisliği ve 1 mimarlık öğrencisi olmak üzere en az 3 en fazla 6 kişi bulunabilir.

- İnşaat ve makine mühendisliği öğrencileri kredi olarak en az 3. sınıf olmalıdır. Mimarlık öğrencileri kredi olarak en az 2. Sınıf olmalıdır. Yarışmaya yüksek lisans öğrencileri de katılabilir.

- Bir öğrenci birden fazla takımda bulunamaz.

- Başvurular online olarak alınır.

- Başvurusu onaylanan takımlara 6-8 aralık arasında Revit ve Navisworks programlarının ön eğitimleri verilecektir. Ön eğitimlere her takımdan 1 inşaat mühendisliği, 1 makine mühendisliği ve 1 mimarlık öğrencisi olmak üzere toplamda 3 kişi katılabilecektir.

- Kaydı onaylanan takımlar ön eğitimlere katılmak zorundadır.

- Takımlar danışman bilgilerini bildirmek şartıyla, danışmanlık alma konusunda serbesttir.

Takımlardan, verilecek 3 günlük ön eğitimin ardından kendilerine verilen şartnameye uygun bir şekilde, BIM sistemini kullanarak istenen yapıyı tasarlamaları beklenecektir. Yaklaşık 10 haftalık tasarım sürecinin sonunda takımlardan tasarımlarını şartnamede belirtilen formatlarda teslim etmeleri istenecek ve projeleri jüri değerlendirmesine alınacaktır. Derece alan takımların ilanı ve ödül töreni Mühendisliğe Hazırlık Kulübü’nün bir diğer etkinliği olan Civil Engineering Convention’da gerçekleşecektir.

Yarışma Takvimi
Kayıt süreci: 1- 24 Kasım 2019
Başvuruların açıklanması: 28 Kasım 2019
Ön eğitimler: 6, 7 ve 8 Aralık 2019
Projelerin son teslimi: 15 Şubat 2020
Halk oylaması: 17-22 Şubat 2020
Jüri değerlendirmesi ve sonuçlar: 29 Şubat 2020
Ödül Töreni: 29 Şubat 2020
 

Ödüller
Birincilik Ödülü: 5.000 TL
İkincilik Ödülü: 3.000 TL
Üçüncülük Ödülü: 2.000 TL

Tasarlanacak Yapı
İTÜ Ayazağa Kampüsü içerisinde Teknokent binası karşısındaki boş parselin olduğu konuma öğrencilere hizmet verecek bir kültür merkezi tasarlanacaktır.

Şartnameye ve daha fazla bilgiye yarışmanın web sitesinden ulaşılabilir. Başvuru formu için tıklayın


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :