Beton Kano Yarışması

mimarizm.com / 11 Mart 2020
İTÜ Mühendisliğe Hazırlık Kulübü tarafından bu sene beşincisi düzenlenen Beton Kano Yarışması'nın son başvuru tarihi 31 Mart.

Beton Kano Yarışması, ilki 2016 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Göleti’nde düzenlenen öğrencilerin yapı malzemesi, beton ve yapısal tasarım konularındaki teorik bilgilerini uygulamaya dönüştürmesini sağlayarak betondan kano tasarladıkları bir yarışmadır. Mühendislik ve mimarlık fakültesi öğrencilerinin betonun dayanım ve işlenebilirlik özelliğini tecrübe ederek betonun limitlerini keşfetmelerinin amaçladığı yarışmaya geçen yıl Türkiye’nin 6 farklı bölgesinden 17 farklı üniversitenin 19 takımı, toplamda 141 yarışmacı başvurmuştu.

Beton Kano Yarışması, Türkiye’nin birçok üniversitesinden başvuran takımların, elemeden geçirilip seçilmesiyle betondan yapılan kanolarının; tasarım, donanım, dayanım ve birçok alanda değerlendirildikten sonra, İTÜ Gölet alanında sportif yarışlara katılımı ve çeşitli konser, dans gösterileri, sahne şovlarının bulunduğu ve katılımcılar arasında sosyal etkinliklerin düzenlendiği eğlenceli bir festival ortamına ev sahipliği ile tanınır.

- İTÜ Mühendisliğe Hazırlık Kulübü tarafından bu yıl beşincisini düzenlenen Beton Kano Yarışması, 15-16-17 Mayıs 2020 tarihlerinde İTÜ Ayazağa Yerleşkesi’nde bulunan gölette düzenlenecek.

- Sportif yarışlar 17 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleşecek.

- Beton Kano Yarışması tüm mühendislik ve mimarlık fakültesi öğrencilerine açık.

- Her takım en az 4 en fazla 10 kişilik ekiplerden oluşur.

- Takımlar akademisyenlerden danışmanlık alma konusunda serbesttirler ve danışmanlık aldıkları takdirde danışmanların bilgilerinin(unvan, isim, soyisim, anabilim dalı yeterlidir) yarışma komitesine başvuru formunda bildirilmesi gerekir.

- Beton Kano Yarışması numune testleri, tasarım raporu, sunum, ürün sergisi ve sportif yarışlar olmak üzere beş aşamadan oluşur.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :