CivilCon’20

mimarizm.com / 09 Ocak 2020
Geleceğin inşaat mühendislerini çalışacakları iş sahalarıyla tanıştırmak ve kendi alanlarında fikir sahibi olabilmelerini sağlamak amacıyla İTÜ Mühendisliğe Hazırlık Kulübü tarafından bu sene 15.si düzenlenen CivilCon'20 etkinliğinin başvuruları açıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi - Mühendisliğe Hazırlık Kulübü'nün düzenlediği, eğlen, öğren, çevreni genişlet, fırsatları yakala mottolarıyla yola çıkan CivilCon (Civil Engineering Convention), bu sene 27-28-29 Şubat 1-2 Mart tarihlerinde İTÜ Süleymen Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

CivilCon Nedir?

İstanbul Teknik Üniversitesi, Mühendisliğe Hazırlık Kulübü olarak geleneksel hale getirilen etkinliğin amacı; geleceğin inşaat mühendislerini çalışacakları iş sahalarıyla tanıştırmak, kendi alanlarında fikir sahibi olabilmelerini sağlamak, şirketleri sadece İTÜ öğrencileri ile değil, farklı üniversitelerden gelen öğrencilerle bir araya getirip öğrencilerin çevrelerini genişletebilecekleri bir platform oluşturmaktır. Türkiye’nin sayılı ve seçkin kuruluşlarından gelen konuşmacıların vereceği seminerlerle, İK bölümlerinin yapacağı atölyelerle, üniversitelerde eğitimi verilmeyen ve sahaya çıkıldığında eksikliği büyük oranda hissedilen, iş hayatına ilişkin tecrübelerin eksikliğinin giderilmesine, öğrencilerin profesyonel iş hayatı hakkında bilinçlendirilmesine çalışılmaktadır. Bu amaçta düzenlenen workshoplar bu sene uygulama ağırlıklı hale getirilmiştir. Öğrenciler çeşitli workshoplara katılarak pratik yapma fırsatı yakalamış olacakları gibi düzenlenen gösteriler öğrencilerdeki iş güvenliği hassasiyetini artıracaktır. Katılımcıların bu atölye çalışmalarına katılıp kendilerini geliştirme fırsatı yakalayacakları gibi aynı zamanda öğrenirken eğleneceklerdir. Ayrıca, düzenlenecek tekne partisi gibi etkinliklerle katılımcıların CIVILCON boyunca kaliteli zaman geçirmeleri sağlanacaktır.

Bu sene CivilCon’20'de neler var?
CIVILCON ekibinin amacı inşaat mühendisliği adaylarına sektöre atılmadan önce çevrelerini genişletme, okulda teorik olarak öğrendiği bilgileri pratiğe dökebilme ve öğrenirken eğlenme fırsatı sunmaktır. Etkinlik alanlarında uzman kişilerin seminerleriyle başlamakta gün boyu süren workshoplar ile devam etmekte ve son gün teknik gezilerle bitmektedir.

Bu sene özellikle öğrencilerin dersler de teorik olarak öğrendikleri fakat sektöre atıldıklarında eksikliğini hissettikleri bilgilere yönelik ağırlıklı workshoplar düzenlenecektir. Bu workshoplar katılımcılara tecrübe kazanma fırsatı sunacaktır. Bunun yanında iş güvenliğinin önemini anlatan gösteriler olacaktır.

Kültürel Gezi: Yurtdışından gelen katılımcıların İstanbul’un tarihi ve kültürel yapısını görmeleri için kültürel geziler düzenlenmektedir.

Traditional Night: Türkiye'nin farklı bölgelerinden ve yurtdışından katılan katılımcıların kendi kültürlerine ait yiyecek, içecek, dans gibi geleneksel ögelerini paylaştıkları Traditional Night etkinliğinde renkli bir atmosfer oluşmaktadır.

Boat Party: CivilCon’un geleneksel son gün etkinliği olan partide organizasyon ekibi ve katılımcılar CivilCon’un yorgunluğunu atarlar.

Seminerler: CivilCon'da sektörün önde gelen isimleri, katılımcılara tecrübelerini ve teknik alanda bilgilerini aktarmaktadır. 2006’dan bu yana CivilCon'da yer alan isimlerden bazıları: TAV CEO’su Sani Şener, Alarko Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton, Yapı Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Emre Aykar, STFA Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Neyzi, Dumankaya Yönetim Kurulu Başkanı Halit Dumankaya.

Teknik Geziler: CivilCon kapsamında bir gün teknik geziye ayrılarak her sene yaklaşık 150 katılımcı eş zamanlı olarak düzenlenen teknik gezilere katılmaktadır. Bu sayede yurtdışından ve Türkiye’den gelen öğrenciler, İstanbul’daki büyük projeleri yerinde görerek bilgi almaktadır.

Workshoplar: Sponsor şirketler ve organizasyon ekibi tarafından düzenlenen workshoplarda öğrenciler, çeşitli inşaat uygulamalarına katılarak kendilerini geliştirirler.

Staj Fırsatları ve İnsan Kaynakları Standları: CivilCon'da bazı şirketler katılımcılara kura ile staj imkanı sağlar. Aynı zamanda şirketlerin İK standlarına başvurular yaparak iş ve staj imkanı bulurlar.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :