"İklim Değişikliğini Yakala!" Fotoğraf Yarışması'nda Son Başvuru Tarihi Değişikliği

mimarizm.com / 21 Haziran 2010
Türkiye'de 70. yılını kutlayan British Council tarafından hurriyet.com.tr Kültür Sanat ve Bahçeşehir Üniversitesi'nin destekleri ile hayata geçirilen, iklim değişikliğini Türkiye gündemine taşıyacak fotoğraf yarışmasının startı verildi.

İstanbul British Council (İngiltere Büyükelçiliği Kültür Müsteşarlığı) "Challenge Europe – İklim Savunucuları" projesinin Türkiye ayağında, gönüllü iklim savunucularının çabaları ile hayat bulan "İklim Değişikliğini Yakala" fotoğraf yarışması, Türkiye'de iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyor.

British Council'ın, ünlü isimlerden oluşan jüri üyelerinin, sektörde çalışma yapan kurum temsilcilerinin ve iklim savunucularının katılımı ile 11 Haziran'da basına tanıtılan yarışması için başvurular, 15 Haziran'da alınmaya başladı. İklim değişikliğinin Türkiye'deki etkilerini yakalayıp ödüller kazanmak ve fotoğraflarlarını milyonlar ile paylaşmak isteyen 18 yaşının üzerindeki herkesin davetli olduğu yarışmaya, organizasyonun web-sitesinden kayıt yaptırılabiliyor.

Başvuruları 30 Ağustos 2010 tarihine kadar kabul edilecek olan yarışmanın katılımları, iklim değişikliğine duyarlılıkları ile dikkat çeken yarışma jürisi, gazeteci ve fotoğrafçı Coşkun Aral, oyuncu Arzu Balkan, oyuncu Yetkin Dikinciler, akademisyen Tolga Hepdinçler, oyuncu Tamer Karadağlı, Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane, yönetmen Ümit Ünal, fotoğrafçı Serkan Şedele ile National Geographic Dergisi Fotoğraf Editörü Kemal Nuraydın, Hurriyet.com.tr Kültür-Sanat Editörü Deniz Öner ve British Council Benim Kentim Sanat Projesi Yönetmeni Esra Sarıgedik tarafından değerlendirilecek.

Yarışmaya gönderilen tüm fotoğraflar, 23 Ağustos – 6 Eylül arasında hurriyet.com.tr üzerinden yapılacak olan halk oylaması ile milyonların beğenisine sunulacak.

Yarışma Takvimi
Yarışma Başvuru Tarihleri:
15 Haziran – 30 Ağustos 2010
Ön Eleme ve Moderasyon:  1 – 2 Eylül 2010
Özel Jüri Oylaması ve hurriyet.com.tr Halk Jürisi Oylaması: 2 – 13 Eylül 2010
Sergi Açılışı ve Ödül Töreni: Eylül ayının son haftası

British Council özel jürisinin iki ayrı kategoride yapacağı (serbest ve dijital kurgusal) değerlendirmede birinci olan yarışmacılara 1500 TL, ikincilere 1000 TL, üçüncülere ise 750 TL miktarında para ödülü verilecek. Ayrıca hurriyet.com.tr Kültür Sanat, halk jürisinin birinci seçtiği yarışmacıyı Canon EOS 450D marka fotoğraf makinesi ile ödüllendirecek.

Yarışmada dereceye girenler, Eylül 2010'da düzenlenecek olan ödül töreni ile ödüllerini jüri üyelerinin elinden alacaklar. Yarışma finalinin ardından tüm bu fotoğraflar bir sergi haline getirilecek ve sergi Türkiye turuna başlayacak.

Fotoğraf yarışması katılım şartları ve başvuru formu için lütfen tıklayınız.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :