18. İzocam Öğrenci Yarışması

mimarizm.com / 19 Ocak 2018
Dubai Kültür Köyü konulu 18. İzocam Öğrenci Yarışması'nda katılımcılardan ‘bölgesel şartları hesaba katarak sürdürülebilir ve iklimle dengeli bir mimari tasarım’ fikrini Dubai için geliştirmeleri bekleniyor. Projelerin son teslim tarihi 26 Şubat 2018.

İzocam, sosyal sorumluluk bilinciyle her yıl farklı bir ülke, şehir ve konseptle hayata geçirdiği Öğrenci Yarışması’nın bu yıl 18.’sini düzenliyor. Bu yılki yarışmaya ‘Sıcak İklimde Sürdürülebilir Tasarım’ başlığıyla konu olan şehir ise Dubai. Üniversite öğrencilerinin katılım gösterdiği yarışmada tüm süreçler, www.izocamogrenciyarismasi.com sitesi üzerinden yürütülecek.

‘Fikirden projeye’ formatıyla gerçekleşecek olan yarışma, tüm fakülte ve bölümlerde okuyan üniversite öğrencilerinin katılımına açık olacak. İki aşamadan oluşan yarışmanın ilk adımında öğrencilerden “Dubai Kültür Köyü” başlığı altında, bölgesel şartları hesaba katarak, sürdürülebilir ve iklimle dengeli bir mimari tasarım fikri geliştirmeleri ve bu fikirleri somutlaştırarak avan projeye dönüştürerek multi konfor bina tasarlamaları beklenecek. 

Yarışmanın Aşamaları

Öğrenciler yarışma için 26 Şubat 2018 tarihine kadar www.izocamogrenciyarismasi.com adresi üzerinden başvuru yapabilecekler. Gelen projeler arasından başarılı bulunanlar ikinci aşamaya geçerek, jüriden projelerini geliştirmeye katkı sağlayacak yorumlar alacaklar. 19 Nisan 2018 tarihinde düzenlenecek açık jüri buluşmasında ise başarılı projeler dereceye girmek için yarışacak.

Dereceye giren öğrenciler, 12-15 Mayıs 2018 tarihleri arasında Dubai'de düzenlenecek uluslararası finalde ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak.

Jüri

Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, İTÜ Makine Fakültesi Öğretim Üyesi
Ali Erkan Şahmalı, Yüksek Mimar, Günarda Proje Yönetimi Genel Müdürü
Durmuş Dilekçi, Yüksek Mimar, Dilekçi Mimarlık Kurucusu
Doç. Dr. Gülten Manioğlu, İTÜ Makine Fakültesi Öğretim Üyesi
Hakan Demirel, Yüksek Mimar, Suyabatmaz Demirel Mimarlık Kurucu Ortağı 
Dr. Kemal Gani Bayraktar, İzocam Teknik Pazarlama Müdürü
Prof. Dr. Mehmet Çalışkan, ODTÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi

Ödüller

Birincilik ödülü: 8.000 TL
İkincilik ödülü: 6.000 TL
Üçüncülük ödülü: 4.000 TL
Ayrıca, ikinci aşamaya geçerek jüriye sunum yapanlara finalist sertifikası ile küçük birer ödül verilecek.

 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :