İzocam Yarışması'nın Kazananları Uluslararası Finalden de Ödülle Döndü

mimarizm.com / 31 Mayıs 2016
16. İzocam Öğrenci Yarışması’nın Beyaz Rusya’da gerçekleşen uluslararası finalinde ülkemizi temsil eden Ferhat Bulduk (YTÜ) ile Ayça Yazıcı’nın (İTÜ) projesi Jüri Özel Ödülü almaya hak kazandı.

İzocam’ın sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirdiği ve üniversite öğrencilerine büyük fırsatlar sunan İzocam Öğrenci Yarışması’nın uluslararası finali 25-28 Mayıs 2016 tarihlerinde Beyaz Rusya’nın başkenti Minsk’de gerçekleştirildi.

23 ülkeden 54 projenin yer aldığı yarışmada öğrenciler, Beyaz Rusya’nın Brest şehrinin sosyal, kültürel ve iklimsel özelliklerini düşünerek bir yaşam alanı geliştirdi. İki aşamada gerçekleşen yarışmaya Türkiye’den de 3 proje katılım gösterdi.

Yarışmanın sonucunda Türkiye'yi temsil eden ekiplerden Yıldız Teknik Üniversitesi Bina Araştırma ve Planlama bölümünden Ferhat Bulduk ile İstanbul Teknik Üniversitesi Mimari Tasarım bölümünden Ayça Yazıcı’nın projesi Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.

Yedi yıldır Isover ile uluslararası bir boyut kazanan İzocam Üniversite Öğrencileri Yalıtım Yarışması’nın finalistleri üçüncü kez Jüri Özel Ödülü'nü ülkemize kazandırdı.

Yarışmada Bulgaristan birinci olurken, Güney Afrika ikinci, Romanya ise üçüncü oldu. Belarus, Finlandiya, Romanya ve Türkiye ise jüri özel ödülüne layık görüldü.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :