WAF'ın Yeni Kategorisi; "Ahşap Mükemmellik Ödülü"

mimarizm.com / 27 Haziran 2014

Amerikan Sertağaç İhracat Konseyi (AHEC), ahşap tasarımında yetenek ve yaratcılığı kutlamak amacıyla Dünya Mimarlık Festivali (WAF) kapsamında verilecek 'Ahşap Mükemmellik Ödülü'nün sponsorluğunu üstlendi.


AHEC sponsorluğunda, 2014 WAF Ödülleri programında ilk kez verilecek olan 'Ahşap Mükemmellik Ödülü' kategorisine, ahşabı tasarımın ayrılmaz bir parçası olarak kullanan projeler başvurdu. Katılımın ücretsiz olduğu ödül kategorisinde finale kalan sorumlu tasarımcı veya mimar, jüriye projelerini sunmak üzere festivale davet edilecek. Kazananlar, 3 Ekim 2014 Cuma günü düzenlenecek WAF Ödül Töreni'nde açıklanacak. Ahşap Mükemmellik Ödülü jürisine mimar Matteo Thun başkanlık edecek.

Jüri başkanı Thun, ödülle ilgili şunları söyledi:


foto: Francesca Lotti

"Ahşap, yenilenebilir bir kaynak malzeme olarak mimarlık ve tasarım için vazgeçilmezdir. Günlük mücadelemiz; sürdürülebilir, zamansız, saf ve basit olduğu kadar teknik ve çevreci anlamda da yenilikçi projeler ve ürünler geliştirmektir. Ahşap Mükemmellik Ödülü de bu niyeti güçlendirecek. Böyle prestijli bir organizasyona dahil olduğum için çok memnunum."


AHEC Afrika, Orta Doğu, Güney Asya ve Okyanusya Direktörü Roderick Wiles ise şu açıklamayı yaptı:

"AHEC dünyanın en tanınmış ahşap promosyon kampanyalarından birini yürütüyor. Bu noktada Dünya Mimarlık Festivali ile işbirliği yaparak, bu çok yönlü ve sürdürülebilir malzemenin mükemmel tasarımı için yeni bir ödül yaratmak çok anlamlı. Bugün ahşap teknolojisinde büyük adımlar atılıyor, ancak ahşabın potansiyelinin tam olarak fark edilmesini sağlayacak olan, uluslararası tasarım toplumunun yaratıcılığıdır."

Mimaride mükemmelliğin ödüllendirildiği, dünyanın en geniş kapsamlı mimari ödül programı WAF'a, deneyim ya da statüden bağımsız olarak tüm mimarlar katılabiliyor. WAF Dünya Mimarlık Festivali, 1-3 Ekim 2014 tarihlerinde Singapur, Marina Bay Sands otelinde dünya mimarlarını yedinci kez bir araya getirecek.

Kategori birincileri, festivalin 'süper jüri'sinin başkanlık ettiği ve WAF 2014'ün zirvesi olan Yılın Binası için yarışmaya hak kazanacak. Richard Rogers 'ın başkanlık ettiği 2014 süper jürisinde Rocco Yim, Julie Eizenberg, Enric Ruiz Geli ve Peter Rich görev alıyor.

WAF'ta bu yıl ayrıca, 'Mimar ve Şehir' konulu bir konferans olacak. Davetli konuşmacılar arasında, Richard Rogers, Rocco Yim ve New York Planlama Derneği Direktörü Thomas Wright bulunuyor.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :