TOCA Web Sitesi, 4 Uluslararası Ödüle Layık Görüldü

mimarizm.com / 16 Mayıs 2012

Gri Creative tarafından hayata geçirilen TOCA Mimarlık (The Office of Contemporary Architecture) web sitesi, dijital dünyanın önde gelen organizasyonları arasında kabul edilen Horizon, Design Licks, DopeAwards ve 18th AnnualCommunicator'dan ödülle döndü.

Prodüksiyonu ve web sitesi Gri Creative tarafından hayata geçirilen TOCA Mimarlık web sitesi uluslararası arenada 4 ödüle layık görüldü. Gri Creative tarafından hayata geçirilen web sitesi; 2011 Horizon Interactive Awards'dan animasyon kategorisinde "Gold Winner", 18th Annual Communicator Awards'dan "Award of Distinction", DopeAwards'dan "Site of the day" (Günün sitesi) ve son olarak Design Licks'den "Site of the day" ödüllerini aldı.

Sürdürülebilir ve çevreci tasarımları ile tanınan TOCA'nın web sitesi, şirketin, kolektif fikirleri değerlendirme felsefesini yansıtacak şekilde tasarlandı. Web sitesinde giren ziyaretçiler 90'ların popüler bilgisayar oyunu Tetris'ten ilham alınarak oluşturulmuş bir sayfa ile karşılaşıyor. Her biri farklı ritimleri temsil eden tuğla biçimindeki parçalar, siteyi ziyaret eden kişi tarafından bir araya getirildiğinde heterofonik bir müzik oluşturuyor. Ziyaretçiler, sitede yaşadıkları bu deneyimi Facebook ve Twitter üzerinden de paylaşabiliyor. Sitede ayrıca TOCA haberlerine, projelere ve ekip üyeleri ile ilgili bilgilere ulaşmak mümkün.

Her yıl dünyadan binlerce projenin başvurduğu Horizon Interactive Awards, interaktif projelerin sıradışılığını ve başarısını ödüllendiriyor. Horizon, başvuruları şirket büyüklüklerine bağlı olmaksızın değerlendiriyor.

2006'dan bu yana web tasarımı ödülleri dünyasında referans kaynağı olarak kabul edilen Design Licks, dünya çapında en yaratıcı ve iyi tasarlanmış siteleri ödüllendiriyor. Her gün başvuran yüzlerce web sitesinden sadece biri "Günün sitesi" ödülüne layık görülüyor. Değerlendirmelerde yaratıcılık, kullanılabilirlik ve detaylara dikkat edilmesi gibi etkenler göz önünde bulunduruluyor.

DopeAwards, 2003'ten beri dünyanın en yaratıcı işlerini ödüllendiriyor ve dünyanın en saygın ödül programları arasında yer alıyor. Flash tasarımının doğduğu günden bu yana varlığını sürdüren DopeAwards'un ardındaki ekip, ödüllü flash tasarımcılarından, 3D sanatçılarından ve fotoğrafçılardan oluşuyor.

Her yıl düzenlenen ABD merkezli CommunicatorAwards'ta da yine kreatif işler yarışıyor. Yaklaşık 20 senelik bir geçimişi olan Communicator Awards, pazarlama ve iletişimdeki büyük fikirlerin tanındığı uluslararası ödüller programı olarak kabul ediliyor. International Academy of Visual Arts'ın jüri görevini üstlendiği yarışma; daimi etki yaratan, yenilikçi siteleri ödüllendiriyor.

Çat Kapı uğraklarımızdan TOCA Mimarlık'ı daha yakından tanımak için tıklayınız. Gri Creative Hakkında

2003 yılında; yenilikçi fikir, özgün tasarım ve en yeni teknolojileri bir arada sunan; hedef odaklı çözüm ve projeler hayata geçirmek üzere kuruldu. Bütünsel çözümler üreten Gri Creative, hizmet verdiği kurumların, dijital dünyanın sunduğu imkânlardan en iyi şekilde faydalanarak; müşterileri, çalışanları ve iş ortakları ile güçlü ve kârlı bağlar oluşturmalarını sağlamaktadır.

Gücünü deneyiminden ve sınırsız hayal gücünden alan tecrübeli ekibiyle, kurumlara ihtiyaçları doğrultusunda kreatif hizmetler, online pazarlama strateji geliştirme ve uygulama ile proje geliştirme ve yönetiminden oluşan hizmetler vermektedir.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :