Tabanlıoğlu, Ortadoğu'nun En İyi Mimarlık Ofisi Seçildi

mimarizm.com / 04 Aralık 2013

Big Project Middle East Awards / Ortadoğu Mimarlık Ödülleri sahiplerini buldu. Tabanlıoğlu, Ortadoğu'nun en iyi mimarlık ofisi seçildi.


                        


En iyi mühendislik gruplarından en iyi yöneticilere kadar birçok alanı içeren, Ortadoğu'daki kentsel ve mimari gelişmeleri geniş bir perspektifte değerlendiren Big Project Middle East 2013 ödülleri sahiplerini buldu. Big Project Middle East Awards'un tek mimarlık ödülü olarak mesleki değeri büyük olan 'Yılın Mimarı' ödülü, bu yıl Tabanlıoğlu Mimarlık 'a verildi.

Ortadoğu'da tasarım yapan mimarların ve bölgede son dönemde gerçekleştirilen binaların değerlendirildiği ödül programında, bu yıl Türkiye'den sadece Tabanlıoğlu Mimarlık finalist olarak yer almıştı. Mimarlık, tasarım, inşaat ve yatırım dünyasından yaklaşık 400 seçkin davetlinin katılımıyla Dubai Jumeirah Emirates Tower Otel'de gerçekleşen törende ödülü, Tabanlıoğlu Mimarlık adına Dubai Ofisi Direktörü Alper Alhan aldı.



Kavramsal ve fiziksel bağlamda Ortadoğu'nun mimari geleceğinde çağdaş bir düzeyi hedefleyen yarışma komitesi, "bölgede gerçekleştirilen geniş bir yelpazede ve farklı ölçeklerde başarılı projeleriyle mimarlık vizyonuna katkıları" nedeniyle Tabanlıoğlu Mimarlık'ı ‘Yılın Mimarı' kategorisinde büyük ödüle layık buldu.

Tabanlıoğlu Mimarlık'ın ödül geleneği

Big Project Middle East Awards'ta rakiplerini geride bırakarak ‘Yılın Mimarı' seçilen Tabanlıoğlu Mimarlık, bugüne kadar aldığı birçok prestijli ödülle başarılarını taçlandırmayı sürdürüyor. Ulusal ve uluslararası arenada başarısı birçok kez tescillenen Tabanlıoğlu Mimarlık'ın ödül geleneği, 2013 yılında daha da yoğunlaşarak devam etti.

Tabanlıoğlu'nun sadece 2013 yılındaki ödüllü projeleri şöyle sıralanıyor:

- 2013 MIPIM Architectural Review ‘Geleceğin Yapıları Ödülleri'nde Yenikapı Transfer Merkezi ve Arkeopark projesi ‘En İyi Büyük Ölçekli Kent Yapısı' seçildi.

- 2013 Architizer A+ Awards'da Loft Bahçe projesi, halk oylamasında (Popular Choice Winner) birinci seçildi.

- Bodrum Uluslararası Havalimanı projesi, 2013 RIBA International Awards Ödülü'nü aldı.

- Selçuk Ecza Genel Müdürlük Binası'nın layık görüldüğü, WAF 2013 (Dünya Mimarlık Festivali) "Ofis Proje Kategorisi Ödülü" de Tabanlıoğlu Mimarlık'ın aldığı son ödüller arasında yer aldı.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :