Altın Çekül "Yapı Ürün Ödülü" 2011 Sonuçlandı

mimarizm.com / 21 Nisan 2011

Yapı sektörünün en büyük ödülü Altın Çekül "Yapı Ürün Ödülü" 2011'e inovasyon ve Ar-Ge'nin önemi damgasını vurdu.

YEM Ödülleri Projesi kapsamında verilen Altın Çekül "Yapı Ürün Ödülü"ne bu sene; "Seranit DRC° Seramik Isıtıcı Sistemi" ürünü ile Seranit Granit Seramik değer bulunurken, Sukar Yalıtım'a ait "Sukar Düzayak Duş Sistemi" ürünü ise Gümüş Çekül Ödülü'ne değer bulundu.

Yapı dünyasının bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından 1991 yılından bu yana düzenlenen ve bu yıl 19. kez verilecek olan, Türkiye'nin yapı malzemesi alanındaki ilk ürün ödülü; Altın Çekül "Yapı Ürün Ödülü" ile, Türk yapı sektöründe 2011 yılının en iyi ürünü seçildi. 

Yrd. Doç. Dr. Cem Altun (Mimar, İstanbul Teknik Üniversitesi), Ali Bakova (Endüstri Ürünleri Tasarımcısı), Erdal Özyurt (Mimar, Norm Mimarlık), Prof. Dr. Hasan Şener (Mimar, İstanbul Teknik Üniversitesi) ve Prof. Dr. Leyla Tanaçan (Mimar, İstanbul Teknik Üniversitesi)'dan oluşan seçici kurul, yarışmaya başvuran 33 ürünü ; üretim, uygulama ve kullanım süreçlerinde akılcılık, enerji tasarrufu sağlamaları, çevreye, sağlığa zararlı bir yönlerinin olmaması ve üretimde yerli kaynakların kullanılması gibi kıstaslara göre değerlendirdi.

2010 yılı sonunda en yüksek büyümeyi kaydeden sektör olan yapı sektöründe rekabetin, inovasyon ile mümkün olduğunun altını çizen Altın Çekül 2011 seçici kurulu ; başvuran ürünlerin tümü için sanayi, inovatif düşünce ve sürecin tasarım, üretim ve pazarlama bütünselliğinde ele alınması gerektiğinin altını çizdi.


Enerji kaynaklarını etkin kullanan, yeni nesil, dekoratif ısıtma panel sistemi "Seranit DRC° Seramik Isıtıcı Sistemi" , seçici kurul tarafından Altın Çekül 2011'e değer bulundu. Ekonomik, hijyenik ve akustik konforu ön planda tutan Seranit DRC°, inovatif yaklaşımı ve yerli kaynakların etkin kullanımı ile kurul üyeleri tarafından övgüye değer bulundu.Seçici Kurul, "Sukar Düzayak Duş Sistemi"ni ise sunduğu akılcı çözüm önerisi, pratikliği, kurulum ve kullanım kolaylığı nedeniyle Gümüş Çekül 2011 ile ödüllendirdi.

Altın Çekül "Yapı Ürün Ödülü" 2011'in kazananları, ödüllerine, 27 Nisan 2011 günü, 34. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul'un açılış töreninde kavuşacaklar.
 
Seçici Kurul Değerlendirme Toplantısı Tutanağı için lütfen tıklayınız.
 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :