Ömerler Mimarlık

Amber EROYAN / 07 Ekim 2010
Ömer Kurdak ile Ömer Somer'in Akademi yıllarına dayanan sıra arkadaşlığı ve dostluğu Ömerler Mimarlık'ın sıkı temeller üzerine kurulmasına vesile oluyor. Bugün yollarına kendileri gibi mimarlığı seçen çocukları ile birlikte devam eden Ömerler, aile sıcaklığını tüm ofis üyelerine yayarak, dahil olduktan sonra ayrılması güç bir çalışma ortamı yaratıyorlar. Karşınızda 44 yıllık bir mimarlık serüveninin kısa panoraması...

Ömer Kurdak'ın Haluk Somer ile Akademi'ye aynı dönemde ayak basmış olması, ileriki yıllarda aralarına katılacak olan Ömer Somer ile erkenden tanışmasına zemin oluşturuyor. Öğrencilik biter bitmez bu arkadaşlığı profesyonel hayata taşıyan ikili, 1976'dan bugüne üç mekan eskitiyor ama bunlar hep olumlu mekan değişiklikleri oluyor. Zira her seferinde aralarına yeni "aile üyeleri" katıyorlar. Burada "aile" kelimesini vurgulamakta özellikle fayda var, çünkü görüştüğümüz tüm mimari ekip üyeleri, işe giderken kendilerini adeta arkadaş buluşmasına gider gibi hissettiklerini her fırsatta belirtiyorlar.

Patron-çalışan ilişkisinin -saygı çerçevesi korunarak- bir baba-çocuk yakınlığına dönüşmesinde Ömer Kurdak'ın leziz yemeklerinin, eğlenceli karikatürlerinin etkisi yadsınamaz. Tabi Haluk Somer'in entelektüel birikimi ve Ömer Somer'in şantiye deneyimleri bu pozitif atmosferi daha da güçlendiriyor. Yaşamayı ve keyifli zaman geçirmeyi seven patronlar tarafından yönetilen bu mimari ofise bir gelen, bir daha kolay kolay ofis arayışına girişmiyor.

İş ve yaşam felsefesi ile Ömerler Mimarlık'ı takdimimizdir.


Ömer Kurdak'ın Orkestra Şeflerinin Tarihi adlı karikatür serisinden bir kare


Kurucu Ortaklar Ömer Kurdak - Ömer Somer ve Manevi Ortak Haluk Somer ile...
Mimari Ekip
Yarışmalar ve Ödüller
Künye
Ofis Adı:
Ömerler Mimarlık
Sahibi:
Ömer Kurdak, Ömer Somer
Telefon:
(216) 463 22 87
Faks:
(216) 445 51 40
Web:
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :