Habif Mimarlık

Amber Eroyan / 12 Temmuz 2018
Hakan Habif tarafından 2005 yılında kurulan Habif Mimarlık'ın hikayesini dinlemek üzere Göktürk'teki ofisin kapısını çalıp, sanat galerisini andıran renkli mekanda keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Çalışmalarını 2005'ten bu yana kurucusu olduğu Habif Mimarlık bünyesinde sürdüren Hakan Habif'i, Göktürk'te üç ay önce taşındığı yeni ofisinde ziyaret ettik. Ofise girdiğiniz anda çevrenizi saran resim ve heykeller, Hakan Habif'in sanata olan tutkusunun bir göstergesi...

Habif Mimarlık ekibi, tasarımını üstlendiği projelerde de işverenin beğenisi doğrultusunda mekana sanatsal dokunuşlar katmaya özen gösteriyor. Bu bazen bir sanat eserini mekana dahil etmek -hatta bu esere göre mekanı şekillendirmek- oluyor, bazen de ekibin kendi üretimi olan heykelsi strüktürler projede yerini buluyor.

Son dönemde ağırlıklı olarak Türkiye ve yurtdışından kurumsal firmaların ofislerine imza atan Habif Mimarlık, ilk toplantıdan uygulamanın sona ermesine dek tüm sürecin projenin sorumlusu mimar(lar) tarafından takip edildiği bir çalışma sistematiğine sahip. Plan çözümünün öncelikli olduğu bu süreçte, projenin ölçeğine göre farklı hizmetler de sunuluyor. Örneğin bir günde ofis taşımak gibi sıradışı görevler de üstlenilebiliyor.

Hakan Habif ve sekiz yıldır onunla yola devam eden tasarım ekibinin hikayesi, Çat Kapı sayfalarında...


Hakan Habif ile mimarlık pratiği üzerine...
Habif Mimarlık tasarım ekibi ile...
Stajyerlerin gözünden Habif Mimarlık...
Künye
Ofis Adı:
Habif Mimarlık
Sahibi:
Hakan Habif
Telefon:
0 212 322 20 36
Faks:
0 212 322 20 38
Web:
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :