Süperkahramanların daimi adresi; "Gerekli Şeyler"

03 Mart 2011

1996 yılında, Arkabahçe Yayınları'nın yaratıcısı Ahmet ve Coşkun Kocaoğlu'nun girişimiyle, kapılarını çizgi roman severlere açan Gerekli Şeyler; çizgi roman ve film karakterlerine özgü her türlü ürünü bulunduran Türkiye'deki ilk ve tek konsept mağaza olma özelliğini sürdürüyor.

Markayı 2005'te devralan Mişel Simoni ile, Nişantaşı'ndaki son günlerinde görüşme fırsatı bulduk. Okurlarının ancak %1'inin bu semtten olduğunu belirten Simoni, önümüzdeki günlerde Beyoğlu'na geçeceklerinin haberini verdi.

Kitaplarının talipleri arasında doktorların, avukatların da bulunduğu Gerekli Şeyler, iki yıl önce hayata geçen yayınevi ile birlikte; Marvel, DC, Haris gibi dünyaca ünlü çizgi roman markalarının önemli eserlerini Türkçe'ye kazandırmaya başladı. Yayınevinin 2011 projeleri arasında, ünlü Japon mangalarını Türk okuruyla buluşturmak da var. Çevrilecek kitaplara yayın bölümündeki arkadaşları ile birlikte karar verdiklerini söyleyen Mişel Seloni, son dönemde en çok okunan kitaplarının ise "The New Avengers – İntikamcılar", "Cennetteki Yabancılar", "1602" ve Marvel süper kahramanlarının aynı macerada bir araya geldiği "Gizli Savaş" olduğunu söylüyor.

Gerekli Şeyler'in gereklilikleri arasında yerli ve yabancı çizgi romanlar başta olmak üzere; çizgi roman, çizgi film ve film karakterlerinden oluşan minyatür, heykel, büst gibi koleksiyon ürünleri, posterler, tişörtler, FRP ve Magic oyun kartları ile çizgi karakterlere ait kırtasiye ürünleri bulunuyor.

Kitaplarda sunulan çizgi roman dünyasını üçüncü boyutta yaşamak isteyenlere, dört bir yanı süper kahraman figürleri ile donatılmış Gerekli Şeyler'i ziyaret etmeleri önerilir.
İstanbul'un kitapçıları, kitapçıların dünyaları...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :