Gözde Gümüşayak: Kapıyı çaldım ve “Merhaba, ben çalışmak istiyorum” dedim

06 Haziran 2008

MesutT: Siz ne kadar zamandır buradasınız?

1.5 yıldır burada çalışıyorum. Geçen yıl haftanın iki günü okula gidiyordum ve kalan boş zamanımda da çalışabileceğimi düşündüm. Özellikle Kadıköy'de nerede çalışabilirim diye araştırdım. Cafer Bey'in ofisini zaten biliyordum ve daha önce gerçekleştirdiği projelerini de yayınlardan takip etmiştim. Kapıyı çaldım ve "Merhaba, ben çalışmak istiyorum" dedim. Onlar da kabul ettiler.

MesutT: Bir öğrenci için iş ararken öncelikli kriterler nelerdir?

Benim açımdan üretilen işlerin niteliği ve mesleki anlamda kendimi besleyebileceğim bir büronun olması önemliydi. Bunun yanında merkezi bir yerde, kolay ulaşılabilir olması da bir tercihti. Burada çalışmaya devam ettim çünkü çalışma ortamı çok keyifliydi. Bu da bağlayıcı başka bir neden.

MesutT: Projeye hangi aşamada nasıl dahil oluyorsunuz?

"Şu, böyle olsa" dediğimiz yerler oluyor, ama kendi adıma çok söz sahibi olduğumu da söyleyemem. Bir projede, birkaç fikirden fazlasının olması işleri bulandırabiliyor. O nedenle, bazı durumlarda geride durmak, bazen de yapıcı ve sorgulayan eleştirilerde bulunmak daha doğru gibi görünüyor. Ama detaylarda, bir işin çok içinde olduğum zaman insiyatif kullanıyorum.


Profil
Cafer Bozkurt ile birkaç saat
Cafer Bozkurt ekibi
ÖDÜLLER
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :