Geziden kayda aldıklarımız

22 Temmuz 2013

Mimarlık pratiğinin yeni ve genç girişimleri Sprikk ve ZUS'u ziyaret etmek, MVRDV ve Mecanoo gibi uluslararası mimarlık arenasında adına sıkça rastladığımız deneyimli mimarlarla tanışmak... Turistik seyahatten çıkıp mimari gezi olarak kameralarımıza ve hafızalarımıza kaydettiğimiz bu keyifli deneyim, ARHIPRIX – Türkiye 2012 Serrà Özel Ödülü sayesinde oluyor.

           

Yeni mezun mimarlar Hazal ve Nazlı için başka bir ülkedeki mimarlık ortamını görmenin, oradaki ofislerin işleyişini incelemenin meslek pratiği açısından yararlı olduğu konusunda hemfikiriz.

"Sadece mimari tasarım anlamında değil, Türkiye'deki mimarların çalışma koşulları, ofis boyutları, mesleki görev tanımları üzerine sorular sordurması nedeniyle de iş hayatına yeni atılmış bir mimar için bu ödül farklı bir önem taşıyor."

ARCHIPRIX – Türkiye 2012 Serrà Özel Ödülü kazananlarından Elvan Hazal Türkyılmaz'ın bu sözleri mimari birikime katkı sağlamak amacını güden girişimimizin başarıya ulaştığını kanıtlıyor.

Twitter'da #archiprixtr, @YEMEtkinlik, @SerraSeramik adreslerinden adım adım paylaştığımız gezi deneyimine siz de ortak olabilirsiniz. ARCHIPRIX – Türkiye 2013'e başvuracak yeni mezunlar gibi biz de yeni gezi için sabırsızız. Yarışmaya katılmak için son tarih 10 Eylül. Buradan da tekrar hatırlatalım dedik.


Rotterdam
Delft / Lahey
Utrecht
Amsterdam
Dönüş Yolunda...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :