Burak Nazifoğlu ve “Harry” Emin Yükünç

07 Eylül 2010Burak Nazifoğlu


Dokuz aydır TOCA'dayım ve ekibin iç mimarlarındanım. Ben de bir tanıdığımın önermesi üzerine görüşmeye geldim, işlerimi gösterdim, beğenildi ve başladım.

Şu anda bir marina projesi gerçekleştiriyoruz. Ben, bu projenin bazı kısımlarının tasarımını üstlendim. Maslak'ta bir otel projemiz var; onun tasarımı ile de ilgileniyorum. Bir yandan da Bakü Olimpiyat Stadyumu'nun iç mekanlarını tasarlıyorum. Boş kaldığım zamanlar neredeyse hiç olmuyor; hatta bazen çok yoruluyorum. Öyle zamanlarda da kendime kısa tatiller veriyorum (gülüyor).

TOCA'da bir proje üzerinde çalışmaya başladığımızda mimarlar, vaziyet planını, binanın yerleşimini ve tasarımın çizgisini belirliyorlar. Bu önerinin içerisinden de bize bazı bölümler veriliyor. Bu iç mekan da olabiliyor, proje kapsamında bir başka bina da… Aramızdaki iş paslaşması bu şekilde gelişiyor. Yani bir konu aldığımızda aramızda hemen bir iş bölümü gerçekleştiriyoruz. Bir de sürekli olarak birbirimize yardımcı oluyoruz.

Ayrıca bir müzik grubumuz var! Emin ile birlikte Karadeniz müziği yapıyoruz. Bazen, çok sıkıldığımızda arkadaşları çağırıyoruz ve hep beraber çalıp, söylüyoruz.

"Harry" Emin Yükünç

Burak ile liseden beri arkadaşım ve o, eskiden beri bana "Harry" der. Ofise geldiğimde de adım "Harry" oldu. Üç aydır TOCA'da çalışıyorum ve Mimar Sinan'da halen Grafik Tasarım Bölümü öğrencisiyim. Grafik tasarımcı olarak bir mimarlık ofisinde çalışma düşüncem yoktu. Ancak bir "tasarım ofisi"nde çalışmak istiyordum. TOCA'nın da tam olarak böyle bir pratik olduğunu düşünüyorum.

Şu anda TOCA'nın tüm projelerini kapsayan bir kitap üzerine çalışıyorum. Kitap aynı zamanda takım arkadaşlarımızı da tanıtıyor, basındaki görünümümüzü de kapsıyor. Dolayısıyla bir tanıtım broşüründen çok daha kapsamlı bir işten bahsediyorum. Örneğin şu anda 200. sayfadan gidiyorum.


TOCA'nın Genel Müdürü Erdinç Çiftçi ile...
TOCA Kurucu Ortağı Semih Goral ile...
TOCA'nın Mimarları
TOCA'nın İç Mimarları ve Tasarımcıları
TOCA'nın Stajyerleri
Ve Ekibin Diğer Üyeleri
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :