"Bizim boyutumuzdaki ofisler verimini optimumda kullanıyor" 

01 Ekim 2015

Bahsetmek istediğiniz başka güncel projeleriniz var mı?

OH: Özellikle tek bir projeden bahsetmeyeceğim. Bunlardan öte sonbaharda bizi neler bekliyor diye toparlayacak olursam, İstanbul Asya yakasında kentsel dönüşümle ilgili bir çalışmamız olacak. Şu anda binanın genel tetkiklerini yapıyoruz. Yine sonbaharda netleşecek olan Bodrum'da çağdaş bağ projemiz var. O beni bayağı heyecanlandıran bir proje. Arsa sondaj çalışmaları devam ediyor.

Yani coğrafya ve tipoloji anlamında portfolyonuza yeni örnekler eklenecek.

OH: Evet, bir de az önce bahsettiğim, Aralık'ta teslim edeceğimiz yarışma projemiz var. Onun dışında iş görüşmeleri anlamında güzel bir yoğunluk var, teklif isteyen firmalar oluyor.

Yakın dönemde ekipte bir değişiklik düşünüyor musunuz?

OH: Bu aslında proje yoğunluğuyla ilgili bir şey. Özünde bizim boyutumuzdaki ofisler verimini optimumda kullanıyor ve işin içinden çıkılamayacak noktaya gelinmesi durumunda yeni eleman alma çözümüne gidiliyor. Bu da proje kaynaklı hikayelerden kaynaklanıyor. Mesela kentsel dönüşümle ilgili projeyi muhtemelen bir inşaat firmasıyla ortaklaşa götüreceğiz. Dolayısıyla onun bize personel anlamında bir gereksinimi olmayacaktır. Keza Bodrum da kendi içimizde kotarabileceğimiz boyutta bir proje. Buna karşılık izin aşamasında olan çok daha kapsamlı ve büyük bir projemiz var. Onaylanması halinde hemen personel alınması gereken bir durum ortaya çıkacaktır. Özünde elimizdeki çekirdek kadro ciddi bir iş çeşitliliğini ve hacmini yürütmeye yetiyor.Mimar-iç mimar dağılımı açısından da dengeli bir ofissiniz. 

OH: Doğrusunu söylemek gerekirse kendi içimizde böyle bir grubumuz var. Bunun haricinde hem teknik hem de yaratıcı konularda birlikte çalıştığımız zanaatkarlar oluyor. Benim 12-13 yıldır bildiğim, Fatoş'un 20 yılı aşkın süredir tanıdığı birtakım ekipler var.

FB: Gözümüz kapalı projeyi verip, sorunsuz teslim alabildiğimiz uygulama ekipleri olduğu için o açıdan çok rahatız.

OH: Tabi bunların hepsi buraya fiili bir eleman alınıp alınmamasını etkileyen konular. Ama söylediğim gibi bu tamamen gereksinimle ilgili bir durum...


Osman Hacıoğlu ve Fatoş Başaran ile...
Atelier 187 Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :