"Bilgi'de öğrencilerden ziyade bizler öğreniyoruz"

04 Aralık 2009

Bilgi Üniversitesi'nde atölye yürütücülüğü yapıyorsunuz. Bu süreç nasıl gelişti?

Ankara'da ODTÜ çevresi Türkiye'de olabildiğince iyi bir akademik bir ortam sunuyordu, ama ben akademisyen olmak istememiştim.... Kısaca söylemek gerekirse, İstanbul'a geldiğimde, karşıma İhsan Bilgin gibi önemli bir fiğür çıktı. Nevzat ve Han'in da gayretleriyle oluşmakta olan Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans Programına kurulduktan bir süre sonra katıldım.

Nasıl geçiyor atölye?

Çok yorucu. Öğrencilerden ziyade biz öğreniyoruz. İhsan ve Tansel önderliğinde iyi bir mimari enerji çıktığını düşünüyorum.

Sanırım öğrencilerden daha şanslıyız biz. Örneğin öğrenciler okudukları süre boyunca bir defa büyük bir metropol gezisine giderken, bizler ise her sene gidiyoruz. Aramızda bir tartışma paketi belirdi. Her gezide bu soruları tekrar revize edip, cevaplar arıyoruz. Bunlar birikiyor ve ortak bir akıl ve tartışma alanları oluşuyor. O yüzden bu gezileri hiçbirimiz atlamamaya gayret ediyor, iki elimiz kanda olsa katılıyoruz.  Geçmişte bir süre Londra'da yaşamış olmama ragmen, bu kenti ancak iki sene evvelki Londra gezisinde ancak idrak ettiğimi itiraf edeyim…


Can Çinici ile...
Can Çinici hakkında
Çalışanlar ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :