Berna Canok: "GalataModa, bir sonraki koleksiyonunuzda neler yapmamanız gerektiği konusunda büyük bir not"

30 Haziran 2011Bu sizin kaçıncı GalataModa'nız ve geçmiş buluşmaları nasıl değerlendiriyorsunuz?
Bu, bizzat katıldığım 6. GalataModa… Şimdiye kadar Galata Kulesi'nde, ardından TRT Binası önündeki fuarlarda bulundum. Bu sene ise Akaretler'deyiz. Her bir deneyimimin –yerler yakın da olsa- etkileri ve ziyaretçilerin tepkileri birbirinden çok farklıydı.

Peki sizin bir tasarımcı, bir stand sahibi olarak tercihiniz GalataModa'nın hangi mekanından yana?

Ben en çok Galata Kulesi'nin etrafında toplandığımız GalataModa'yı seviyorum. Çok çok sevdiğim bir mekan; moda tasarımcıları olarak tanıtıyor olmak da büyük keyif… Üstelik Galata, modaya çok uygun bir atmosfer sağlıyor; nostaljik, zevkli ve sıcak… Modacılar ve konuklar arasında da çok rahat bir ortam oluşuyor. İnsanların da orada kendilerini çok rahat hissettiklerini gözlemliyorum. Birlikte, yan yana durduğumuz en samimi ortamdı.Satışlarınız açısından değerlendirecek olursanız?

Galata'da, kule dibindeki satışlarımı henüz hiçbir etkinlikte yakalamadım. Zaten benim de mağazam Galata'da. Ama GalataModa'nın en büyük katkısı, markamızın imajına… GalataModa ziyaretçisi sizi yakından tanıyor; hafızalara yerleşiyorsunuz. Ama bunun yanında festivale özel olarak sunduğumuz fiyatlar izleyicilerinize iyi fırsatlar sunuyor.

Bir tasarımcı olarak "sokağa çıkmayı" önemsiyor musunuz?

Çok seviyorum çünkü olağan müşterilerim dışında da bir sürü insan ile buluşma, tanışma fırsatı sunuyor. Sokak modasını da seviyorum; hatta açık hava bile insana daha farklı bir enerji katıyor.Karşılaştığınız, tanıştığınız insanlar ile yarattığınız sinerji, size tasarımlarınızda ilham kaynaklığı ediyor mu?

Elbette! Buraya gelenlerin, izleyenlerin kostümleri, yaklaşımları ve değerlendirmeleri beni çok etkiliyor. Duygusal olarak da etkiliyor! Bir sonraki koleksiyonunuzda neleri yapıp yapmamanız gerektiği konusunda da çok büyük bir not…

Sizce İstanbul'da başka hangi semtte GalataModa'nın düzenlenmesi anlamlı olur?

Belki İstanbul dışına çıkmak, farklı şehirlere gitmek gerek! Moda tasarımcıları olarak uzaklaşmamız gerek.


GalataModa Destekçisi Limango
GalataModa'dan Tasarımcı İzlenimleri
Akaretler'den...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :