Begüm Büke Kazmaoğlu

11 Ekim 2018

MSGSÜ Mimarlık bölümü 2010 mezunuyum. Özer\Ürger Mimarlık’a ilanını görüp başvurdum. Yaklaşık 1,5 senedir de buradayım. Önceki iş deneyimleriyle kıyaslarsam, patron-çalışan ilişkisinden ziyade daha samimi bir ortam var bu ofiste. Benim için en büyük rahatlığı kolay iletişim kurabildiğim bir ortam olması.

Buraya başvururken farklı proje tipleri yapmaları beni cezbetmişti. Yarışmalarda ve piyasaya yaptıkları projelere baktığımda çizgilerini beğendiğim bir ofisti. Önceki çalışmalarım konut ağırlıklı olduğu için burada farklı projeleri deneyimleyebileceğimi düşündüm. Aslında yine ağırlıklı olarak konut üzerine çalışıyorum ama farklı projelerde olmak iyi geliyor.

Genelde konseptte yapılmış işlerin avana dönüştürülmesi ve sonrasında ruhsat projesine çevrilmesi aşamasında çalışıyorum. Uygulama ve ruhsat deneyimim olduğu için bir zaman sonra o alana yönelmeye başladım. Ama uygulama kısmına dahil olmuyorum. Konsepti hazırlanmış işin sistemini oturtup ruhsatını aldıktan sonra uygulama aşamasını çalışan arkadaşlara devrediyorum. 

Bazı projelerin ilk aşamalarında Ankara ofisi ile birlikte çalışıyoruz. İki merkezli bir ofis olmak, özellike bizim çalıştığımız kısımda işi ikiye bölmek anlamında biraz zor oluyor. Çünkü burada bir sistem işlerken ikiye bölmek zor oluyor. Tabi uygulama paketlerinde onların çalıştıkları kısmı ayırmak işi kolaylaştırıyor.

Genel olarak genç bir ofisiz, arada çok yaş farklı olmadığı için rahat arkadaşlık kurabiliyoruz. Okuldan tanışıklığım olan arkadaşlarım da var. Ekip son zamana kadar İTÜ ağırlıklıydı. Şimdi sayımız biraz artmış olsa da yine İTÜ ağırlıklı bir ofisiz. Genel anlamda şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Kendi açımdan da çalışması rahat ve keyifli bir ofis.

 


Kurucu Ortaklar Ali Özer ve Ahmet Mucip Ürger ile...
Tasarım Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :