Ezgi Küçükyörü

11 Ekim 2018

İTÜ Mimarlık 2015 mezunuyum. Mezun olduktan sonra bir yıl başka bir ofiste çalıştıktan sonra Özer\Ürger Mimarlık’a geldim, iki yıldır da buradayım.

Okuldan birkaç arkadaşım burada çalışıyordu, bir araya geldiğimizde ofisten çok memnun olduklarını söylemişlerdi. Ben de o sırada çalıştığım ofisten çıkmayı düşünüyordum. Mimarlık ofislerinin çoğunda olduğu gibi biraz fazla mesai yapıyordum. Portfolyumu gönderdim, çağırdılar ve oradan çıkıp burada işe başladım. Bazı ofislerde kim müsait olursa iş görüşmelerine o girer. Burada Ali Bey ve Mucip Bey’in ikisiyle birlikte görüşmüştüm. İlk görüşmede sohbet de çok güzel geçmişti, elektriğimiz tuttu. Zaten buraya başvurmamdaki ilk sebep arkadaşlarımdan duyduğum patronların patron gibi olmalarıydı. Şu anda da burada olmaktan çok memnunum.

Küçük küçük bir sürü projemiz var ama neredeyse buraya başladığımdan beri içinde olduğum Antalya Konyaaltı Sahili Kentsel Tasarım Projesi beni çok etkiliyor. Uygulanan projeleri yerinde görmedim ama fotoğraflarına baktım. Projelerimiz genelde şehir dışında olduğu için yerinde görmeye fırsat olmuyor ama İstanbul’da olanları ziyaret ediyorum.

Projelere göre iş bölümü yapıyoruz. Belli bir projede başlayıp, onu bitirdikten sonra diğerine geçmiyoruz. Öyle olunca her projeyle ilgili fikrim oluyor. Birbirimize sunumlarımızda yardım edip, fikir alışverişinde bulunuyoruz. O yüzden sadece konut projesi içinde olmuyorum. Başka bir yerdeki müze ya da yarışma projesiyle ilgili de fikrim olmuş oluyor. Bu yönden Özer\Ürger’in bana çok katkısı olduğunu söyleyebilirim.

Ben ağırlık olarak model ve kütle ile başlayıp sonrasında tasarıma giden aşamada çalışıyorum. İlk geldiğimde alt katta çalışıyordum. Sonra proje yoğunluğuna göre üst kata çıktım. İki farklı katta olsak da hep beraber çalışıyormuşuz hissi var. Ekip arkadaşlarımla iletişimimiz çok iyi. Çoğu bizim okuldan. İki sene önce benimle aynı zamanda işe başlayan arkadaşlar vardı, öyle olunca daha da kaynaştık. Tatlı bir arkadaşlığımız var :)

Bizde aylık staja gelenler genelde daha uzun süre kalır. Mesela bu yaz 1 aylığına gelen bir stajyerimiz 3 ay kaldı. Aslında bu yaz bayağı sirkülasyon oldu, 4-5 stajyer geldi. Farklı okullardan ve İstanbul dışından gelenler vardı. Hepsi de gayet memnun ayrıldılar. Stajyerlerimizden bir tanesi birinci sınıf öğrencisiydi. Hevesli olduğundan kabul ettik. Önce bizi izleyemeye başladı sonrasında kendisine küçük işler verildi. Diğer stajyerlere de o sırada hangi projeyi çalışıyorsak onu anlatıyoruz. Sonra birlikte yaptıklarının üzerinden geçiyoruz. Böylece hem yeni bir şeyler öğrenip hem bize yardımcı olmuş oluyorlar.

 


Kurucu Ortaklar Ali Özer ve Ahmet Mucip Ürger ile...
Tasarım Ekibi ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :