Anastasiia Kolomiiets

24 Kasım 2019

Haliç Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden 2018 yılında mezun oldum. Mezun olduktan sonra hemen iş bulma fırsatım olmadı. Daha sonra tanıdık sayesinde Elips Tasarım ile tanıştım. Neredeyse bir senedir Elips Tasarım da çalışıyorum.

Mimarlık öğrencisiyken İstanbul Tower No205 te staj yaptım. Büyük, kapsamlı bir proje olduğu için birçok uygulamayı aynı anda görme şansına sahip oldum. Ocak - Şubat 2019 da Elips Tasarımda staj yaptım, daha sonrasında burada çalışmaya başladım, benim ilk iş deneyimim oldu.

Mimarlık son sınıf öğrencisiyken iç mimarlık alanı üzerine yüksek lisans yapmaya karar vermiştim. Elips Tasarım Mimarlığın hem mimari hem iç mimari projeler üzerinde çalıştığını öğrenince, iç mimarlığı önce piyasada öğrenip daha sonra yüksek lisans yapmaya karar verdim. Çalışma ortamımdan ilk günden beri çok memnunum samimi bir ortam, birçok mimarlık ofisinde olduğu gibi zaman zaman yoğunluğumuz olabiliyor, yorulsak da ortaya güzel bir sonuç çıktığında insan daha da mutlu oluyor. 

Genel olarak hepimiz birden fazla işi paylaşımlı yapıyoruz. Daha çok tasarım aşamasında çalışıyorum, uygulama aşamasına yeni katılmaya başladım. Konut, ofis ve restoran projelerinde konsept tasarım aşamalarında ve mekana özgü mobilya tasarımlarının üretim süreçlerinde yer alıyorum. Ofiste tasarım ve uygulamada herkes birbirinin projelerini takip edebiliyor. Bu sayede tasarladığımız projelerde farklı bakış açıları bir araya gelip, yeni fikirler ortaya çıkarıyor. Bu da ofiste daha çok rol almamızı sağlıyor. 

Elips Tasarım’a katıldığımda ilk projem Merter de asma katlı bir konut projesi oldu. Minimalist ve modern bir ev, birçok farklı detayı bir arada görme şansına sahip oldum.


Feza Ökten Koca ile...
Mimari ekipten...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :