Alan İstanbul hakkında

07 Ocak 2010

ALAN – serbest sanat ve eylem alanı

ALAN bir sanat galerisi olmanın ötesinde özgür ve bağımsız bir sanatsal eylem mekânı olmayı hedefliyor. Profesyonel sanatçıların atölye çalışmalarının devam ettiği, resim derslerinin verildiği, belirli aralıklarla çeşitli performansların sergilendiği, video ve film gösterimlerinin yapılabildiği yaşayan sanat ortamı ALAN, sürekli ve geçici sergilerle birlikte varlığını sürdürüyor.

Farklı disiplinlerdeki sanatçıların ve tasarımcıların çalışmalarını sergileyebilecekleri ve kentin kültürel anlamda en yoğun bölgelerinden birinde izlenebilir kılacakları bir mekân olan Alan İstanbul bu açıdan, sadece fiziksel bir mekân değil, sosyal bir mekân olarak da işlev görmeyi ve sanatsal çalışmaların sosyal etkileşimin bir parçası olarak etkin hale gelebilmesini de hedefliyor.

ALAN İstanbul ilk sergisini 7 Ağustos 2009da açmıştı.

ALAN – atölye

ALAN profesyonel düzeyde çalışmalarını yürüten sanatçıların resim ve desen atölyesi olarak da kullanılıyor. Sanatsal uygulama pratiklerini sistemli bir şekilde öğrenmek isteyenler için de bir alternatif olan Alan İstanbul‘da ayrıca yağlıboya resim dersleri ve güzel sanatlar fakülteleri giriş yetenek sınavlarına hazırlık dersleri de veriliyor.

Performanslar

Farklı disiplinlerdeki sanatçılara ve sanatçı grupların performans çalışmalarına da ev sahipliği yapan ALAN‘da ayrıca izlemeye ve tartışmaya değer video sanatı ve sinema film çalışmaları veya örnekleri gösteriliyor.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.


Küpşehir'in yaratıcıları Ömer Ozan Erdoğan ve Zeynep Kaytancı ile…
Alan İstanbul'dan Efe Korkut Kurt ile…
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :