Küpşehir

Filiz YAVUZ / 07 Ocak 2010
“Psikopat kent” imgesini, belki de şimdiye dek ilk kez denli somutlaştıran oyuncak sergisi "Küpşehir” kumaş, elyaf ve süngerle yarattığı fantastik dünyanın kapılarını aralamıyor, ardına kadar açıyor.

"Psikopat kent" imgesini, belki de şimdiye dek ilk kez denli somutlaştıran oyuncak sergisi "Küpşehir" kumaş, elyaf ve süngerle yarattığı fantastik dünyanın kapılarını aralamıyor, ardına kadar açıyor. Kentin ikilemlerini, kendine özgü bir ayna aracılığıyla yansıtan sergi, karakterize ettiği kentsel unsurların yanı sıra, Alanistanbul ile kurduğu mekansal ilişki ile de göze çarpıyor.

"İnsan kenti yaratır, kent insanı şekillendirir ve insan yine kente şekil verir" sözünden hareketle önce Ömer Ozan Erdoğan ve Zeynep Kaytancı ile kentin, insanda yarattığı arızalardan temellenen Küpşehir'i, sonra da Alanistanbul'dan Efe Korkut Kurt ile Küpşehir içindeki Alanistanbul'u konuştuk.

Bu arada hatırlatmadan geçmeyelim "Alanistanbul mu Küpşehir'in içinde yoksa Küpşehir mi Alanistanbul'un içinde" bilmecesinin cevabını merak edenler, 13 Ocak-26 Şubat 2010 tarihleri arasında Alanstanbul'da, Küpşehir'de  aradıkları cevapları bulabilirler…

Fotoğraflar için lütfen ilerleyiniz.


Küpşehir'in yaratıcıları Ömer Ozan Erdoğan ve Zeynep Kaytancı ile…
Alan İstanbul'dan Efe Korkut Kurt ile…
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :