İstanbul, Kültür ve Sporun Ardından Tasarım Başkentliği için Yarışıyor

Amber EROYAN / 05 Ekim 2012
Merakla beklediği IDA Kongresi arifesinde, Icsid Genel Sekreteri Dilki da Silva ile bir araya gelerek, IDA'nın kurumsal yapısına, kongreye, Dünya Tasarım Başkenti programına ilişkin aklımıza takılanları sorduk.

İstanbul, 'Avrupa Kültür Başkenti' unvanının ardından, kendisini 'Dünya Tasarım Başkenti'ne dönüştürme vizyonu doğrultusunda önemli bir etkinliği ağırlamaya hazırlanıyor. 'Tasarımın Davos Zirvesi' olarak anılan IDA Kongresi, 15-17 Kasım 2013 tarihleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ev sahipliğinde İstanbul'da düzenlenecek.

Kongre hazırlıkları kapsamında İstanbul'a gelen International Council of Societies of Industrial Design - Icsid (Uluslararası Endüstriyel Tasarım Konseyi), 29-30 Eylül tarihlerinde İTÜ Taşkışla'da, icra kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

Tasarım dünyasını bekleyen bu heyecan verici etkinliğin arifesinde, Icsid icra kurulu toplantısı vesilesiyle İstanbul'da bulunan Genel Sekreter Dilki da Silva 'ya, IDA'nın kurumsal yapısına, kongreye, World Design Capital - WDC (Dünya Tasarım Başkenti) programına ilişkin aklımıza takılanları sorduk.


Icsid Genel Sekreteri Dilki de Silva ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :