IDA İstanbul'daki Kongresini İptal Etti

mimarizm.com / 16 Temmuz 2013

Uluslararası tasarım ittifakı IDA, Kasım ayında İstanbul'da gerçekleştireceği kongreyi iptal ettiğini duyurdu. İstanbul, tasarımın 'Davos Zirvesi' olarak kabul gören IDA Kongresi'nin ikinci ev sahibi olacaktı.  

IDA (International Design Alliance)'ın 15 Temmuz 2013 tarihli basın açıklamasında, yaklaşmakta olan IDA Kongresi'nin, Türkiye'nin içinde bulunduğu zorlayıcı sebeplerden ötürü iptal edildiği bildirildi.

Açıklamada, 16-17 Kasım tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilmesi planlanan kongrenin yanı sıra, 15 Kasım tarihli "Eğitim ve Araştırma Konferansı" ile "Kongre Fuarı ve Sergisi"nin de Türkiye'nin içinde bulunduğu mevcut durum nedeniyle iptal olduğu duyuruldu.

Ayrıca, IDA'nın stratejik ortakları arasında yer alan Uluslararası Endüstriyel Tasarım Konseyi - Icsid, Uluslararası Grafik Tasarım Birlikleri Konseyi - Icograda, Uluslararası İçmimarlar Federasyonu - IFI ve bu konseylere bağlı üyelerin, kendi Genel Kurulları ile ilgili olarak önümüzdeki günlerde bilgilendirileceği; Eğitim ve Araştırma Konferansı'na bildiri gönderen kişilerle de en kısa zamanda irtibata geçileceği not düşüldü.

Ayrıntılı bilgiye IDA Kongresi web sitesinden ulaşılabilir.


İlişkili Haberler
Icsid Genel Sekreteri Dilki de Silva ile...
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :