Hala "e) Hiçbiri"

Filiz Yavuz / 04 Haziran 2009
Kerem Kurdoğlu’nun “isim koyma oyunu”, Alev Gözonar’ın ilk kişisel sergisine eşlik ediyor. Gözonar’ın her işine, o işin kendine hissettirdiklerinden yola çıkarak şıklar halinde dört tane isim öneren Kurdoğlu’na cevap Gözonar’dan geliyor: “e) Hiçbiri”

Yazar, "Gülnihal"in peşine düşer renklerin ve desenlerin arasında... Zehirli mantarlara rastlar, fırtınalara yakalanır, kendini kovalayan ayaklardan kaçar da aramaktan vazgeçmez.

Küplerin arasında arar Gülnihal'i, dairelerin etraflarında arar... Binbir suratın binbirine birden bakar. Baktığı her yere de dört tane isim bırakır, kim bilir belki de Gülnihal peşi sıra gelsin de o dört isimden birini seçsin diye. Sonunda, sonsuz çizgiler arasında kaybolur yazar ve nihayet kırmızı halkalara sorar: "Gülnihal'i gördünüz mü?"

Oyun yazarı Kerem Kurdoğlu'nun "isim koyma oyunu", Alev Gözonar'ın ilk kişisel sergisine eşlik ediyor. Gözonar'ın her işine, o işin kendine hissettirdiklerinden yola çıkarak şıklar halinde dört tane isim öneren Kurdoğlu'na cevap Gözonar'dan geliyor: "e) Hiçbiri"

Ve sergi boyunca Kurdoğlu'nun Gülnihal'i bulma çabası hiç bitmiyor... Gözonar'ın muzip gülümsemesi de...

Sanatçının kişisel web sitesine gitmek için lütfen tıklayınız.


Alev Gözonar ile...
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :