'You(r) Inside' Yarışmasının Finalistleri Tasarımlarını Milano Tasarım Haftası'nda Sergiledi

mimarizm.com / 03 Ağustos 2015


Türkiye'de mobilya aksesuar sektörünün önemli isimlerinden SAMET'in, Brera Güzel Sanatlar Akademisi işbirliğiyle genç yeteneklere kariyerlerinde yeni bir kulvar açmak amacıyla düzenlediği  "You(R) Inside" Tasarım Yarışması'nın finalistleri tasarımlarını Milano Tasarım Haftası'nda sergiledi.

Brera Güzel Sanatlar Akademisi'nde Ürün Tasarımı üzerine eğitim alan 60 tasarım öğrencisinin katıldığı yarışmada genç yetenekler SAMET Smart Flow Çekmece sistemleri'ni kullanarak kavramsal sanat ve Pop Art gibi farklı sanat dilleri ile hazırladıkları tasarımlar ile yarıştı. Brera Üniversitesi akademisyenleri ve SAMET üst yönetiminden oluşan jürinin belirlediği en iyi 3 ürün, uluslararası tasarımın kalbi olan Milano Tasarım Haftası'nda sergilendi.

Brera Tasarım Sokağı'nda, SAMET'in yer aldığı sanat galerisinde 1 hafta süreyle sergilenen 3 tasarım, ziyaretçiler tarafından da büyük ilgiyle karşılandı. İspanyol Miguel Reguero'nun çekmece iç panellerini farklı renkte LED ışıklarla ayırdığı, İtalyan Francesco Musci'nin karanlıkta parlayan tabanı sayesinde açıldığında beklenmedik bir şekilde çekmece içini aydınlatan ve kişiselleştirilebilen çekmece tabanı uygulamalarına imkan veren tasarımları dikkat çekti. Bulgar Yana Shushkova'nın Mondrian tarzı "Mondrawer's Jewellry" adlı mücevher çekmecesi tasarımı, çekmece açıldığında yükselen ve kapatırken çekmece içine yumuşak bir hareketle saklanan özel tasarım metal mekanizması ile yoğun ilgi gördü.

Milano Tasarım Haftası'nda yer almaktan mutluluk duyduklarını belirten SAMET Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ufuk Kızıltan ise kariyerlerinin başında yer alan tasarımcılara ve tasarım öğrencilerine karşı sorumluluklarının farkında olduklarını söyledi. Bu destek verme sorumluluğunu Brera Akademisi ile işbirliği içerisinde düzenledikleri You(r) Inside Yarışması ile global düzeye taşıdıklarını ifade eden Kızıltan, finale kalan öğrencilerin tasarımlarını Milano Tasarım Haftası'nda sergilemelerine yardımcı olmaktan gurur duyduklarını belirtti.

SAMET Hakkında
1973 yılında İstanbul'da kurulan Türkiye'nin mobilya aksesuar markası SAMET'in çağın ihtiyaçlarına uygun teknolojik donanımla hayata geçirdiği 2400'ü aşkın ürün çeşidi bulunuyor. Türkiye'de 500'den fazla aktif bayisi bulunan SAMET ayrıca Amerika, Rusya, Almanya, İngiltere, İtalya, İspanya, Ukrayna, Azerbaycan, Gürcistan, İran, Polonya, Romanya, Bulgaristan, Kazakistan, Slovenya ve Çin ağırlıklı olmak üzere 100'den fazla ülkede de yer alıyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :