Koz&Susani'den Menteşelere Estetik Çözüm

mimarizm.com / 07 Ekim 2013

Mobilya aksesuar markası SAMET'in, Defne Koz & Marco Susani imzalı özel menteşe kaplaması "ELA", INTERMOB'da görücüye çıktı. Alman Tasarım Konseyi'nin İç Mekan İnovasyon Ödülü'nü kazanan ürün, kalkar kapak sistemleri için estetik bir çözüm getiriyor.


Defne Koz ve Marco Susani'nin, 40. yaşını kutlayan SAMET için tasarladığı "ELA", 16. Uluslararası Mobilya Yan Sanayii, Aksesuarları Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi Fuarı - INTERMOB 2013'da tüketicinin beğenisine sunuldu.


Dünya mobilya aksesuar sektöründe bir ilk

IMM Köln 2013 Fuarı'nın 'İnovasyon Bulvarı' bölümünde sergilenen ve dünyanın önde gelen tasarım organizasyonlarından biri olan Alman Tasarım Konseyi Ödülleri'nin 'İç Mekan İnovasyon' kategorisinde ödül alan ELA, dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyor. INTERMOB kapsamında gerçekleştirilen "ELA" Türkiye lansmanı için Türkiye'ye gelen Defne Koz , SAMET Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ufuk Kızıltan ile birlikte ürünün özelliklerini anlattı.Ufuk Kızıltan, dünya çapında ödüle değer bulunan ELA'nın elde ettiği başarıyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Global pazarda kartlar yeniden dağılırken SAMET olarak inovatif yaklaşımımızla sektördeki yerimizi daha da sağlamlaştırmayı hedefliyor, çalışmalarımızı uluslararası bir marka olma iddiasıyla yürütüyoruz. Defne Koz'un değerli emekleriyle tasarlanan ELA ile, SAMET'in yenilikçi vizyonu son derece prestijli bir ödülle tescillenmiş oldu."

Menteşe üzerine uygulanan ve mekanik mekanizmaları kapatıldığında kabinlere farklı renk ve tasarımıyla estetik katan SAMET ELA, kullanıcıların beğenisine göre farklı renk seçenekleriyle üretilerek satışa sunulacak.


Kalkar kapak sistemleri MonoLift ve DuoLift ile daha şık

SAMET'in mobilyada fonksiyonel ve pratik kullanım sağlayan kalkar kapak sistemleri MonoLift / DuoLift ile kapaklar artık daha şık olacak. Defne Koz & MarcoSusani'nin minimal bakış açısı, SAMET'in ileri teknolojisiyle birleşti.

Dolap içerisinde en az yer kaplayacak şekilde tasarlanan MonoLift ve DuoLift kolayca monte edilebiliyor. Montaj sonrasında ağırlık ve ölçü için ayar yapabilme olanağı ile ihtiyaca göre kullanım kolaylığı sunuyor. Kademeli açılma mekanizması sayesinde ise yüksek dolaplara kolay ulaşılabiliyor. DuoLift'in parmak sıkışmasını önleyen güvenli ara menteşesi ile küçük ev kazaları tarihe karışıyor.


SAMET'ten yurtdışı açılımı

Sektördeki 40. yılını kutlayan SAMET, uluslararası pazarlardaki başarısını artırıyor. Türkiye'deki deneyimin ardından Avrupa açılımına Aralık 2012'de tasarımın merkezi olarak kabul edilen İtalya'dan başlayan marka; 4 aylık dönemde ikinci Avrupa merkezinde, Almanya'da açtığı showroom ile dikkat çekmişti. SAMET, 2013'ün son aylarında yine mobilya üretiminde en büyük pazarlardan biri olan Rusya'da açacağı ofisi ile yurtdışı direkt temsiliyetini üç ülkeye çıkaracak.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :