'Yapı'nın Ege ve Akdeniz Zirvesini 27 Bin 810 Kişi Ziyaret Etti

mimarizm.com / 16 Ekim 2012

11 – 14 Ekim tarihleri arasında İzmir Uluslararası Fuar Alanı'nda düzenlenen ve 18 yılın en büyük 'yapı buluşması' olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir'e sektörün profesyonelleri yoğun ilgi gösterdi; 27 bin 810 kişiyi ağırlayan fuarda, yapı malzemesi sektörünün en yeni malzemeleri, teknoloji ve hizmetleri sergilendi.


Yapı dünyasının bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından düzenlenen, Türk yapı malzemesi sektörünün Ege ve Akdeniz bölgelerindeki en köklü ve en büyük buluşması olan 18. Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir, yapı sektörünü profesyonellerini buluşturdu. Sektör profesyonellerinin yoğun ilgisiyle karşılanan fuar, geçen yıl yüzde 30 büyüyerek 19 bin 500 metrekareye ulaşan sergileme alanında, binlerce ürün çeşidini ve 350'yi aşkın firmayı, 27 bin 810 ziyaretçiyle buluşturdu.  

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul'dan sonra sergileme alanı bazında ikinci büyük sektör buluşması olma özelliğini taşıyan fuar, Ege Bölgesi yatırımcılarına sektörün dev markalarındaki gelişme ve yenilikleri izleme imkânı sağlarken, yapı sektörünü de bölgenin gündemine taşıdı. Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir, turizm sezonunun bitimiyle beraber hareketlenen inşaat malzemeleri pazarına her yıl olduğu gibi bu yıl da ivme kazandırdı. Turizm yapılarının yanı sıra yazlık konut yatırımları ve tadilat çalışmaları ile Türk yapı malzemeleri sektörü için büyük önem taşıyan bu dinamik pazar için bölgenin sektör profesyonelleri, Yapı Fuarı - Turkeybuild İzmir'de bir araya geldi. Katılımcı firmalar fuarda pazarın ihtiyaçlarına cevap verebilecekleri en önemli ürün, teknoloji ve hizmetlerini sundular.
    


Yapı-Endüstri Merkezi iştiraki olan YEM Fuarcılık A.Ş tarafından 35 yıldan bu yana düzenlenen Yapı Fuarları – Turkeybuild, sektörün en büyük buluşma platformu olarak dikkat çekiyor. Yapı Fuarları, Türk yapı malzemesi sektörünün dev firmalarını, mimarlar, mühendisler, peyzaj mimarları, müteâhhitler, GYO'lar, meslek odaları, resmi ve yerel yönetim temsilcileri, yatırımcılar, akademisyenler, öğrenciler ve ilgili STK'lardan oluşan yapı sektörü profesyonelleri ile bir araya getiriyor.

Fuar Takvimi - 2013

36. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul: 24-28 Nisan 2013
19. Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir:    3-6 Ekim 2013
26. Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara: 24-27 Ekim 2013


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :